Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE"— Zapis prezentacji:

1 LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE
Społeczne Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE Projekt Edukacyjny „Ścieżkowy jeż” czyli jak bez bicia i wycia rowerem do szkoły dojechać?

2 Opis problemu, który realizował szkolny zespół projektowy
Nasze gimnazjum mieści się w Wojciechowicach. Jest to dzielnica Ostrołęki oddalona ok. 4 km od centrum miasta. Na pieszą wędrówkę jest trochę za daleko, stąd większość uczniów dowożona jest przez rodziców samochodami. Nieliczni korzystają z komunikacji miejskiej, a grupa kilkunastu osób przyjeżdża na rowerach, jeśli pozwala na to pogoda. Uczniowie – rowerzyści zaobserwowali, że wielokrotnie przyjeżdżali do szkoły wcześniej, niż ich koledzy korzystający z MZK lub samochodu rodziców (wiąże się to z tym, że w naszym mieście przed godz wszędzie są korki). W luźnych rozmowach wyniknęło jednak kilka problemów, z którymi borykają się dojeżdżający do szkoły rowerami. Są to m.in. zagrożenia ze strony kierowców samochodów, którzy często wymuszają na rowerzystach pierwszeństwo przejazdu, słabe nawierzchnie ścieżek rowerowych oraz piesi, którzy często nieświadomi zagrożenia jakie stwarzają, wędrują ścieżkami rowerowymi. W naszym projekcie zajmowaliśmy się poprawieniem jakości nawierzchni ścieżki rowerowej (ciągu pieszo-rowerowego) przy ulicy I Armii Wojska Polskiego. Jest to ścieżka-jeż, bo: jest najeżona dziurami i łatwo można przebić na niej dętkę; najeżona mnóstwem pieszych i rowerzystów podążających w obydwu kierunkach; najeżona ilością krawężników, które należy pokonać; najeżona przystankiem autobusowym i słupami, które wyrastają na środku. Chcemy tę ścieżkę – jeża, która raczej odstrasza, a nie zachęca do jazdy rowerowej, przybliżyć naszym władzom i sprawić, by zainwestowali oni w poprawienie jej jakości.

3 Zakładane cele projektu
Poprawi się nawierzchnia ścieżki rowerowej przy ulicy I Armii Wojska Polskiego; Podniesie się wzajemna życzliwość pieszych i rowerzystów korzystających z tej ścieżki; Więcej osób będzie dojeżdżało do szkoły rowerem (co wpłynie na zdrowszy tryb życia); Uczniowie nawiążą współpracę ze Stowarzyszeniem Rowerowym Ostrołęka Cycling Team i nauczą się od jego członków jak zadbać o własne rowery i bezpieczną jazdę na nich; Dzięki współpracy jaką uczniowie nawiążą z przedstawicielami lokalnych mediów zostaną policzone rowery Ostrołęki (żeby uświadomić władzom ilu jest potencjalnych użytkowników ścieżek rowerowych w naszym mieście); W Ostrołęce zostanie zorganizowany dzień pod hasłem „Ostrołęka najeżona kolorową tęczą”

4 Liczenie rowerów 2453 ankietowanych

5 Dzień Ziemi w Ostrołęce
Nasz projekt stał się dla pani dyrektor Katarzyny Kossakowskiej inspiracją do zorganizowania miejskich obchodów Dnia Ziemi. Braliśmy w nim odpowiedzialni za punkt harmonogramu „Ostrołęka najeżona kolorową tęczą” Pomagaliśmy w pisaniu pism urzędowych o zgodę na przejazd „rajdu” rowerowego przez Ostrołękę oraz planu zabezpiecznia trasy.

6 Zaproszenie na rowery w Radiu OKO
Radio OKO

7 Artykuł na portalu moja-ostroleka.pl

8 Artykuł na portalu nowaostroleka.pl

9 Plakat reklamujący Dzień Ziemi nasz punkt programu

10 Zdjęcia z Dnia Ziemi „Ostrołęka najeżona kolorową tęczą”

11

12

13 Filmik na YouTube

14 Ścieżka-jeż Fotoreportaż ze ścieżki przy ul. I Armii Wojska Polskiego w Ostrołęce

15 Słupy na środku ścieżki

16 Przystanek widmo

17

18 Nawierzchnia sprzed potopu

19

20

21 Uwaga! Przeszkody na drodze

22

23 Jadą na czerwonym!

24

25 Gdyby nie co krok, to skok z roweru, BYŁOBY PIĘKNIE 

26 Miejmy nadzieję, że będzie pięknie

27 Iwona Piskorek-Rakowska
Dziękujemy za uwagę Szymon Kossakowski Magdalena Piasta Karolina Bedra Natalia Damięcka Anna Żyłka Dominik Stefański Dominika Rakoczy Wiktoria Sumara Marcin Mierzejewski Adrian Krukowski Victoria Sobieska Emilia Kielak Katarzyna Sęk Joanna Tomczak Maria Kowalska Katarzyna Biwald Anna Janczewska Iwona Piskorek-Rakowska


Pobierz ppt "LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google