Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”"— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”
Iwona Homola Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE w Warszawie r.

2 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”
Udział szkół w programie podczas II edycji na terenie woj. mazowieckiego: 381 Szkół Podstawowych, co stanowi 21,3 % wszystkich SP na terenie woj. mazowieckiego; 318 Szkół Gimnazjalnych, co stanowi 37,7 % wszystkich gimnazjów na terenie woj. mazowieckiego (w założeniu GIS miało być 40%); - założenie na III edycję 60% szkół gimnazjalnych; 2 Szkoły Ponadgimnazjalne; 1 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy informacje zwrotne z przebiegu programu uzyskaliśmy z 467 placówek, co stanowi 66,8% wszystkich placówek uczestniczących w programie.

3 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” w Polsce
Udział szkół w programie podczas realizacji II edycji programu na terenie całej Polski: 2778 Szkół Podstawowych (co stanowi 20% wszystkich szkół); 2577 Szkół Gimnazjalnych (co stanowi 34,6%) wszystkich szkół); W programie udział wzięło uczniów, co stanowi 17% wszystkich uczniów w danej grupie wiekowej

4 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”

5 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” - zestawienie zaangażowania szkół w I i II edycji

6 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” - Liczba dzieci biorących udział w I oraz II edycji

7 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” - Liczba rodziców biorących udział w I oraz II edycji

8 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”
W realizację programu w szkołach zaangażowani byli: Nauczyciele języka angielskiego; Nauczyciele kształcenia zintegrowanego; Nauczyciele biologii; Nauczyciele przyrody; Nauczyciele wychowania fizycznego; Pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania; Pedagodzy szkolni; Wychowawcy świetlicy.

9 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” - Ocena realizacji programu
Pozytywne strony programu: gotowy scenariusz ułatwia realizację programu; korelacja ze Szkolnym Programem Profilaktyki; ważna tematyka (dobry odbiór przez uczniów, nauczycieli i rodziców). Negatywne strony programu: słabe oprzyrządowanie; mało czasu na realizację.

10 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” - Dodatkowe inicjatywy na poziomie powiatowym W Grójcu sekcja OZ i PZ we współpracy z koordynatorami szkolnymi zorganizowała konkurs na hasło promujące program; w Grodzisku Maz. Sekcja OZ i PZ we współpracy z koordynatorami szkolnymi zorganizowała konkurs plastyczny pt.: „Zapal się do niepalenia”; w PSSE Legionowo nawiązano współpracę z Wydziałem Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w ramach czego wyprodukowano poradniki do programów tytoniowych, ponadto zorganizowano konkurs plastyczny a zwycięskie prace wykorzystano do stworzenia plakatów oraz ulotek; w Lipsku Sekcja OZ i PZ we współpracy z koordynatorami szkolnymi zorganizowała „Szkolny Tydzień Zdrowia”; w Sokołowie Podlaskim Sekcja OZ i PZ we współpracy z pielęgniarką szkolną oraz szkolnym koordynatorem zorganizowała konkurs na projekt plakatu;

11 Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” - Sprawozdawczość
Termin sprawozdania: Do 5 lipca 2013 r. Druki sprawozdawcze: Informacja z realizacji programu oraz kwestionariusz ankiety dla powiatowego koordynatora programu. (GIS opracowuje nowe druki sprawozdawcze)

12 „Znajdź właściwe rozwiązanie”
Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Podsumowanie II edycji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google