Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„WF z klasą” SP 43 w Krakowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„WF z klasą” SP 43 w Krakowie."— Zapis prezentacji:

1 „WF z klasą” SP 43 w Krakowie

2 LOGO PROGRAMU

3 O PROGRAMIE „WF z klasą” to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach.

4 O PROGRAMIE Celem programu jest wypracowanie we współpracy z nauczycielami WF-u, dyrektorami szkół, uczniami i lokalnymi animatorami sportu nowych sposobów prowadzenia lekcji wychowania fizycznego w szkole.

5 Harmonogram

6 Zadania dla szkół Każda ze szkół uczestniczących w programie organizuje Sportowy Okrągły Stół (SOS) - debatę dotyczącą udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Podczas SOS uczniowie, nauczyciele i dyrekcja wspólnie decydują, jaką aktywność będą realizować w ramach programu „WF z klasą”.

7 Zadania do wyboru

8 SOS Pytania, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć:
SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ to ogólnoszkolna debata na temat udoskonalania zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Pytania, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć: Co konkretnie chcemy poprawić? Co możemy zrobić, aby było lepiej? Jakiego wsparcia potrzebujemy? Co można zrobić własnymi siłami? Co potrzebne jest z zewnątrz?

9 LAS Szkoła w ramach zadań do wyboru może zdecydować się na zorganizowanie Lokalnej Akcji Sportowej, ... czyli na przykład rajdu turystycznego, rajdu rowerowego, zawodów wspinaczkowych, konkursu tańca, maratonu, turnieju siatkówki, turnieju tenisa stołowego itp.

10 Blog W programie „WF z klasą” wykorzystujemy blogi do dokumentowania działań szkoły. Jest to nasz dziennik prowadzony on-line i jedyna forma sprawozdawczości w programie. Link do blogu:

11 Moja wymarzona lekcja wf:


Pobierz ppt "„WF z klasą” SP 43 w Krakowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google