Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum Publiczne nr 2 w Siemiatyczach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum Publiczne nr 2 w Siemiatyczach"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum Publiczne nr 2 w Siemiatyczach
UDZIAŁ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY WE WSPÓŁDECYDOWANIU O SPRAWACH SZKOLNYCH I MIEJSKICH Gimnazjum Publiczne nr 2 w Siemiatyczach

2 Członkiem samorządu uczniowskiego stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły.

3 Nasz Samorząd Przedstawicielami zarządu samorządu uczniowskiego naszej szkoły są: Luiza Bergholc, Karol Lubowicki, Karolina Sawicka, Natalia Godun, Aleksandra Krysińska. Natomiast funkcje opiekunów sprawują p. Małgorzata Herman oraz p. Joanna Gołubkiewicz. Zarówno zarząd, jak i opiekunowie, zostali wyłonieni w demokratycznych wyborach, w których każdy mógł kandydować i oddać głos na wybraną osobę.

4 Działania Samorządu Uczniowskiego
Plan Samorządu Uczniowskiego jest oparty głównie na inicjatywie uczniów. Każdy może wypowiedzieć swoje zdanie lub zaproponować ciekawy pomysł. Dzięki regularnym spotkaniom i czynnej działalności uczniów naszej szkoły, Samorząd Uczniowski zorganizował już wiele owocnych akcji i świetnych zabaw.

5 „Góra Grosza” „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, tylko przez to, czym dzieli się z innymi.” W tym roku zebraliśmy monet i 1 banknot o łącznej wartości 752zł i 77gr i wadze 33kg 700gram.

6 Akcja „POMAGAM” Celem akcji jest pomoc w rehabilitacji niepełnosprawnym dzieciom przebywającym w ośrodku w Bacikach. Zbieramy chusteczki, kremy, ręczniki, ubrania, słodycze. Cieszy nas fakt, że uczniowie bezinteresownie, z potrzeby serca włączają się w akcję.

7 Dzień Nauczyciela Tradycją naszej szkoły stało się, że Samorząd Uczniowski organizuje uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela dla pracowników naszej szkoły oraz emerytowanych pracowników z całego powiatu. Chociaż tak małym gestem – występem oraz poczęstunkiem – możemy podziękować pracownikom naszej szkoły w trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

8 Dzień Pączka Każdego roku organizujemy „Dzień Pączka”. W tym dniu każdy może kupić pysznego pączka, do którego dołączona jest kartka zwalniająca z odpowiedzi ustnych w tym dniu.

9 Gazetka Samorządowa Samorząd Szkolny posiada własną gazetkę na drugim piętrze. Każda klasa ma wyznaczony konkretny temat oraz miesiąc, w którym odpowiada za jej przygotowanie.

10 Dyżury na stołówce Samorząd Uczniowski ustala miesięczny plan dyżurów na stołówce. Klasy są odpowiedzialne za przygotowanie i sprzątnięcie stołówki oraz porządek podczas obiadów.

11 Konkurs „Myśli Jana Pawła II”
W tym roku nasza szkoła zorganizowała wojewódzki etap konkursu „Myśli Jana Pawła II”. Samorząd Uczniowski był odpowiedzialny za to, aby uczestnicy nie zgubili się w naszej szkole i czuli się tutaj dobrze. Ponadto zadbaliśmy również o część artystyczną konkursu.

12

13 Dzień Ucznia Tradycją naszej szkoły stał się „Dzień Ucznia”. Co roku 1 czerwca Samorząd Uczniowski organizuje festyn, na którym uczniowie mogą skorzystać z wielu atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszy się loteria, na której można wygrać wiele różnych rzeczy, zbieranych przez nas cały rok.

14

15 Wpływ Samorządu na prawo szkolne
Samorząd Szkolny współtworzy i opiniuje najważniejsze dokumenty, programy i plany obowiązujące w szkole, np. plan pracy szkoły, plan wychowawczy, statut, regulaminy.

16 Samorząd Uczniowski od wielu lat prowadzi stronę internetową
Strona internetowa Samorząd Uczniowski od wielu lat prowadzi stronę internetową dzięki której każdy może dowiedzieć o naszych działaniach i wypowiedzieć się na ich temat.

17 Otrzęsiny klas 4 i I gim. Co roku organizujemy otrzęsiny klasom 4 szkoły podstawowej oraz I gimnazjum. Na takich imprezach gwarantowany jest uśmiech nie tylko u „kociaków’, ale również na twarzach organizatorów.

18 Mikołajki 6 grudnia w naszej szkole działa Poczta Mikołajkowa i jest organizowana akcja pt. „Czapka Mikołaja”. Tego dnia wszyscy wysyłają sobie świąteczne życzenia, a po korytarzach biegają szczęśliwi „Mikołaje” zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

19 Walentynki 14 lutego każdy uczeń naszej szkoły może wysłać życzenia dla swojej sympatii korzystając z Poczty Walentynkowej. Ponadto w tym roku został zorganizowany konkurs na najładniejsze serduszko. Tego dnia w szkole panuje nastrój pełen miłości.

20 Dyskoteki W naszej szkole odbywają się dyskoteki, na których wszyscy uczniowie świetnie się bawią i mogą na chwilę zapomnieć o codzienności.

21 „Bo ja właśnie mam talent!”
W tym roku już po raz czwarty w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Bo ja właśnie mam talent”. Dzięki temu odkrywamy talenty które kryją się w uczniach.

22 Konkurs fotograficzny „Moje miasto w obiektywie”
Staramy się odkrywać talenty uczniów naszej szkoły, dlatego zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny „Moje miasto w obiektywie”. Wyłoniliśmy dwie najciekawsze prace, które według nas zasługują na wyróżnienie.

23 fot. Agata Herman fot. Karolina Nowicka

24 Współpraca ze Szkołą Specjalną
Szkolne Koło Caritas stara się regularnie odwiedzać Szkołę Specjalną. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom wniesiemy trochę radości w życie tych dzieci.

25 Współpraca z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury
Uczniowie naszej szkoły są wolontariuszami przy SOKu. Uczestniczymy w różnych spotkaniach i warsztatach. Jesteśmy partnerami działania „Dom Kultury +” oraz współtworzyliśmy „Miejski Program Przeciwdziałania Narkomanii”. Ponadto SOK pomógł nam w organizacji finału III edycji konkursu „Bo ja właśnie mam talent!”. W tym roku również r. Będziemy mogli wystąpić na scenie SOKu.

26 Sejmik Wojewódzki Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Młodzieżowym Sejmiku Wojewódzkim. Przed wyjazdem przedstawiciele naszego SU uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Gimnazjum Gminnym. Młodzież z województwa pracowała w trzech komisjach – edukacji, sportu, spędzania wolnego czasu. Przedstawiono postulaty i wnioski, które przyjęto do realizacji. Po przyjeździe nasi przedstawiciele przygotowali prezentację na temat Sejmiku, zapoznali nas z przebiegiem spotkania i efektem końcowym.

27

28 Ankieta Przeprowadziliśmy wśród uczniów ankietę dotyczącą zmian w naszej szkole. Wyniki przedstawiają się następująco:

29 Ulotki W celu zapoznania uczniów z ich prawami i obowiązkami, na szkolnych korytarzach rozdaliśmy zaprojektowane przez nas ulotki dotyczące demokracji.


Pobierz ppt "Gimnazjum Publiczne nr 2 w Siemiatyczach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google