Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krok 1 Przygotowujemy miseczki z rozpuszczonymi w wodzie barwnikami (naturalnymi lub sztucznymi) . Jeśli jest to barwnik naturalny musimy poczekać, aż.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krok 1 Przygotowujemy miseczki z rozpuszczonymi w wodzie barwnikami (naturalnymi lub sztucznymi) . Jeśli jest to barwnik naturalny musimy poczekać, aż."— Zapis prezentacji:

1 Malowanie jajek woskiem Opracowała: Marta Panufnik Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie

2 Krok 1 Przygotowujemy miseczki z rozpuszczonymi w wodzie barwnikami (naturalnymi lub sztucznymi) . Jeśli jest to barwnik naturalny musimy poczekać, aż woda się ostudzi. Jeśli woda będzie zbyt ciepła, naniesiony wosk rozpłynie się na całe jajko niszcząc naniesiony przez nas wzór.

3 Krok 2 Rozgrzewamy wosk w garnuszku, tak aby stał się płynny. Musi być on dobrze rozgrzany, aby ładnie rozprowadzał się po skorupce. Jeśli nałożony odstaje od skorupki znaczy, że nie przylega on dobrze, przez co jajko nie zafarbuje się w sposób w jaki to sobie zaplanowaliśmy.

4 Krok 3 Planujemy wzór na jajku oraz kolejne warstwy kolorów. Najlepiej narysować wcześniej na kartce wzór jakim chcemy pokryć naszą pisankę.

5 Krok 4 Za pomocą igły / szpilki /, zaostrzonej zapałki, nakładamy wosk na lekko ostudzone, gotowane jajko. Jeśli jajko będzie zbyt zimne, nałożony na nie wosk będzie szybko stygnął, przez co będzie trudniej nakładać wzór.

6 Krok 5 Jajko z pierwszą warstwą naniesionego wzoru, zanurzamy na łyżeczce w wodzie z rozpuszczonym barwnikiem i trzymamy około 5-10 minut. Im dłużej będziemy trzymać jajko w barwniku tym kolor będzie intensywniejszy.

7 Krok 6 Czekamy, aż jajko wyschnie lub delikatnie osuszamy je za pomocą papierowego ręcznika tak, aby nie naruszyć pierwszej warstwy naniesionego wosku.

8 Nakładamy kolejną warstwę wosku tworząc wzór.
Krok 7 Nakładamy kolejną warstwę wosku tworząc wzór.

9 Zanurzamy jajko na kolejne 5-10 minut w ciemniejszym barwniku.
Krok 8 Zanurzamy jajko na kolejne 5-10 minut w ciemniejszym barwniku.

10 Czynność tą powtarzamy, z każdym kolejnym, ciemniejszym barwnikiem.
Krok 9 Czynność tą powtarzamy, z każdym kolejnym, ciemniejszym barwnikiem.

11 Krok 10 W celu usunięcia wosku z pisanki, zbliżamy je blisko płomienia świecy, aby się wosk rozpuścił.

12 Krok 11 Nie należy trzymać jajka bezpośrednio nad płomieniem świecy, ponieważ może się brzydko okopcić.

13 Krok 12 Jak zacznie błyszczeć usuwamy go z jajka za pomocą papierowego ręcznika.

14 Krok 13 Jak już jajko jest gotowe smarujemy je masłem albo smalcem, aby ładnie błyszczało.


Pobierz ppt "Krok 1 Przygotowujemy miseczki z rozpuszczonymi w wodzie barwnikami (naturalnymi lub sztucznymi) . Jeśli jest to barwnik naturalny musimy poczekać, aż."

Podobne prezentacje


Reklamy Google