Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Która opcja jest najwłaściwsza dla Twojej firmy?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Która opcja jest najwłaściwsza dla Twojej firmy?"— Zapis prezentacji:

1 Metody licencjonowania oprogramowania firmy Microsoft: Wybierz najlepszą opcję

2 Która opcja jest najwłaściwsza dla Twojej firmy?
Firma Microsoft oferuje kilka opcji licencjonowania

3 Oprogramowanie OEM Jest to oprogramowanie zainstalowane fabrycznie na nowym komputerze. Licencję tę daje się zastosować tylko do jednego komputera PC. Licencja OEM przeniesiona może być jedynie w przypadku sprzedaży lub przeniesienia komputera, na którym pierwotnie zainstalowane zostało oprogramowanie. Uwaga: dotyczy to także wersji językowej systemu operacyjnego.

4 Produkt detaliczny (FPP)
FPP to oprogramowanie, które kupić można w sprzedaży detalicznej. Oprogramowanie FPP zalecane jest dla użytkowników prywatnych i dla przedsiębiorstw wykorzystujących mniej niż pięć komputerów.

5 Produkt detaliczny (FPP)
Licencję na produkt FPP przenieść można wraz z programem jedynie w przypadku, gdy wraz z nią przenosi się wszystkie oryginalne składniki produktu (nośniki, Certyfikat Autentyczności, podręczniki, itd.). Jeśli program przenoszony jest z jednego komputera na inny, licencja przenosi się wraz z nim. W niektórych przypadkach umowa licencyjna pozwala na dokonanie jedynie jednego takiego transferu. For transfer rights, please refer to the software publisher’s license agreement.

6 Otwarta Licencja Microsoft
Program licencji zbiorowych przeznaczony dla przedsiębiorstw, organizacji rządowych, pozarządowych i naukowych. Otwarta Licencja zalecana jest dla firm posiadających więcej niż 5 komputerów.

7 Otwarta Licencja Microsoft
Dzięki Otwartej Licencji oganizacja może zaoszczędzić do 20% ceny produktu detalicznego Informacje o licencjach są przechowywane w bezpiecznej witrynie eOpen. Liczba licencji musi zgadzać się z liczbą komputerów z zainstalowanym zabezpieczeniem.

8 Licencja Select Program ten dostępny jest jedynie poprzez dealerów firmy Microsoft obsługujących dużych klientów instytucjonalnych (Large Account Resellers). Licencja Select zalecana jest dla firm mających ponad 250 komputerów i potrafiących określić zapotrzebowanie na licencje na okres trzech lat. Informacje dotyczące licencji przechowywane są na bezpiecznych stronach internetowych Microsoft – Licencjonowanie.

9 Umowa Enterprise Agreement
Program ten dostępny jest jedynie poprzez dealerów firmy Microsoft obsługujących dużych klientów instytucjonalnych (Large Account Resellers). Umowa Enterprise Agreement zalecana jest dla dużych przedsiębiorstw, które zainteresowane są standaryzacją licencjonowania oprogramowania.

10 Umowa Enterprise Agreement
Umowa Enterprise Agreement zalecana jest dla przedsiębiorstw, które mają ponad 250 stanowisk komputerowych i które interesuje standaryzacja oprogramowania i licencjonowania oparta na jednym lub kilku produktach Platformy dla Przedsiębiorstw firmy Microsoft (pakiet Office Professional, uaktualnienie do systemu operacyjnego Windows Professional oraz Licencja Dostępu Klienta CORE CAL).

11 Umowa Enterprise Agreement
Umowa Enterprise Agreement zapewnia korzystne zniżki w oparciu o trzyletnią umowę. Informacje na temat licencji przechowywane są na bezpiecznej stronie internetowej Microsoft – Licencjonowanie.

12 Porozmawiajmy i spróbujmy wybrać opcję najlepiej spełniającą Państwa wymagania.


Pobierz ppt "Która opcja jest najwłaściwsza dla Twojej firmy?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google