Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matematyka wokół nas Renata Mosakowska 2ti.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matematyka wokół nas Renata Mosakowska 2ti."— Zapis prezentacji:

1 Matematyka wokół nas Renata Mosakowska 2ti

2 Matematyka w architekturze
Jednym z wielościanów wykorzystywanych w architekturze jest ostrosłup czworokątny czyli piramida. Najsłynniejsze i największe wzniesiono w Gizie ponad 2 tysiące lat p.n.e. Piramida Cheopsa ma podstawę o boku 230 m,i wysokość 147 m .

3 Najsłynniejszą piramidą w Europie jest ta zbudowana na dziedzińcu paryskiego Luwru . Jej podstawę stanowi kwadrat o boku 35 m.

4 W ogrodzie zoologicznym  w Libercu (w północnych Czechach) można zobaczyć interesujący budynek będący schronieniem flamingów .

5 Ciekawą budowę ma również dach D. H „Złote tarasy” w Warszawie
Ciekawą budowę ma również dach D.H „Złote tarasy” w Warszawie. Jest on zbudowany z trójkątów równobocznych.

6 Matematyka w ogrodzie Wielościenną konstrukcję o trójkątnych ścianach można zobaczyć we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym. Podobną konstrukcję mają drabinki na placu zabaw.

7 Matematyka w sklepach Ciekawe wielościany możemy znaleźć na półce w sklepie. Przykładem może być opakowanie po czekoladkach w kształcie graniastosłupa o podstawie siedmiokąta gwiaździstego, bądź opakowanie po cukierkach które jest sześcio - ośmiościanem rombowym małym.

8 Matematyczne łakocie W kształcie ciasteczek znajduje się dużo matematyki. Ciasteczka mogą być w kształcie trójkątów, kwadratów, prostokątów, kół czy chociażby sześciokątów.

9 Matematyka pod stopami
Pod stopami też można znaleźć matematykę chociażby na chodniku. Chodnik może być zbudowany np. z kwadratów bądź prostokątów. Pod stopami zobaczymy także klapę kanalizacyjną w kształcie koła.

10 Serdecznie dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji 

11 źródła http://www.gimnazjumgolkowice.neostrada.pl/kolko/index.html


Pobierz ppt "Matematyka wokół nas Renata Mosakowska 2ti."

Podobne prezentacje


Reklamy Google