Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przypadek Phineasa Gage

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przypadek Phineasa Gage"— Zapis prezentacji:

1

2 Przypadek Phineasa Gage
Phineas Gage należał do tych ludzi, o których mówi się z zachwytem i wdzięcznością. Był dobrym szefem, należącym do roztropnych, punktualnych i zacnych ludzi. W trakcie wykonywania prac z materiałem wybuchowym przez jednego z podwładnych, wydarzył się wypadek, który spowodował, że metalowy pręt w dwóch miejscach przebił jego czaszkę i przeleciał na wylot głowy. Ku zdumieniu i radości współpracujących z nim kolegów okazało się, że nic straszliwego się nie wydarzyło. Po pewnym czasie kiedy rany zagoiły się, wydawało się, że Phineas powróci do pracy i będzie tym samym człowiekiem.  Bardzo szybko wyszło jednak na jaw, że nastąpiły poważne zmiany w osobowości. Utracił możliwość posługiwania się inteligencją emocjonalną - wraz z utratą części mózgu, Phineas Gage stracił umiejętność przekształcania własnych emocji i impulsów w logiczne działanie. Samoświadomość, samokontrola, świadomość społeczna, i zarządzanie relacjami stają się kluczem do osiągania życiowych sukcesów. Ludzie którzy potrafią korzystać ze swojej inteligencji emocjonalnej odnoszą sukcesy, w odróżnieniu od tych, którzy posiadając wysokie IQ nie znają się na prawdziwym sekrecie sukcesów. Inteligencja emocjonalna pozwala kontrolować własne zachowanie, radzić sobie z relacjami międzyludzkimi i podejmować w życiu słuszne decyzje.

3 Wszystko w procesie komunikacji jest zabarwione emocją i interpretacją zarówno nadawcy jak i odbiorcy. Dwie osoby mogą patrzeć na te same zjawiska, rzeczy, kolory i spostrzegać je inaczej.

4 Co widzisz? Młodą kobietę z kształtnym noskiem, piórem we włosach?
- Staruszkę?

5 A TU??

6

7

8

9 Jak sobie radzić z tremą - Pamiętaj o technikach relaksacyjnych
- Wyobraź sobie, że publiczność jest nago i to im jest głupio a nie tobie - Przed wystąpieniem pooddychaj przeponą ok 2 min. - Nikt nie jest nieomylny i doskonały - Mów do kilku wybranych osób - Inni rzadko widzą niedociągnięcia - Czasem dobrym sposobem na rozładowanie napięcia jest opowiedzenie żartu - Zadbaj o wodę do picia - Zrób próbę generalną przed rodziną lub lustrem - Nie udawaj nieomylnej - Twój potencjalny „słuchacz” jest zazwyczaj nastawiony pozytywnie - Twój „słuchacz” nie zna Twoich lęków - Pamiętaj o zdecydowanej, otwartej postawie - Uśmiechnij się -Nie mów o Twoim zdenerwowaniu i stresie -Mów we własnym stylu, nie naśladuj nikogo


Pobierz ppt "Przypadek Phineasa Gage"

Podobne prezentacje


Reklamy Google