Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Europejski Dzień Języków Obcych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Europejski Dzień Języków Obcych"— Zapis prezentacji:

1 Europejski Dzień Języków Obcych
Organizatorzy: Agnieszka Wrzosek Agnieszka Kalińska Klasy IIB, VB i VIB

2 Dziś w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych, który tak naprawdę obchodzony jest 26 września. Spotkaliśmy się, by podczas programu artystycznego uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych.

3 Kształcenie językowe jest ważnym narzędziem służącym wzajemnemu poznaniu i budowaniu tolerancji pomiędzy różnymi kulturami, a także istotnym elementem wspomagającym procesy przemieszczania się osób w Europie w celu nauki i pracy.

4 „Języki otwierają drzwi” „Bogactwo języków - bogactwem Europy”
Nasi uczniowie zrozumieli, że znajomość języków obcych okazuje się być pomocna w poznawaniu nowych przyjaciół…

5 Rozmowa kwalifikacyjna a znajomość języków obcych?!
Znajomość języków daje szansę uzyskania lepszej pracy, awansu i wyższych zarobków. Rozmowa kwalifikacyjna a znajomość języków obcych?!

6 Uczenie się nowego języka jest zawsze wyzwaniem
Uczenie się nowego języka jest zawsze wyzwaniem. Jeżeli jednak podejdziesz do niego w odpowiedni sposób, przyniesie Ci wiele radości i dostarczy poczucia głębokiego zadowolenia. Da Ci praktyczną umiejętność, która pozwoli Ci docenić inne kultury, zwiększyć szanse na lepszą pracę i sprawić, że podróże sprawiać Ci będą więcej przyjemności.

7 Istnieje wiele metod uczenia się języków
Ucz się przy pomocy nauczyciela telewizja i radio kursy zagraniczne: wiele szkół językowych i instytutów kulturalnych organizuje kursy w krajach, gdzie mówi się językiem, którego się uczysz kurs samodzielnej nauki: może on się składać z płyt CD, kaset wideo lub kaset magnetofonowych, jak również książek i zeszytów ćwiczeń przeglądaj Internet: pojawia się coraz więcej adresów internetowych oferujących lekcje języków obcych, często z wykorzystaniem dźwięku i filmów

8 Przygotowanie prezentacji:
Sprawdzaj swoje postępy. Korzystaj ze wszystkich możliwych źródeł. - Nie bój się wypróbowywać swojej znajomości nowego języka . Przygotowanie prezentacji: Agnieszka Kalińska


Pobierz ppt "Europejski Dzień Języków Obcych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google