Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki."— Zapis prezentacji:

1 KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki

2 Tematyka kursu z informatyki dzień 5
Nowoczesna skrzynka pocztowa, czyli zakładanie konta . Zakładanie własnej domeny www + hosting, instalacja aplikacji do połączenia z własną domeną poprzez protokół ftp. Aplikacje do prostego tworzenia stron www- Actual Drawing, Adobe Dreamweaver CS3, Areo 3W, ePigeon. Tworzenie własnej strony w programie Actual Drawing. Zamieszczanie własnej strony na serwerze ftp. Dodawanie do własnej strony plików i katalogów (podstron).

3 Adobe Dreamweaver CS3 Adobe Dreamweaver (dawniej Macromedia Dreamweaver) – program komputerowy firmy Adobe (dawniej Macromedia) przeznaczony do tworzenia stron WWW. Aktualnie w sprzedaży znajdują się wersje programu na platformy Windows i Mac OS. Najnowsza wersja programu to Adobe Dreamweaver CS3, dostępna od marca 2007 roku.

4 Adobe Dreamweaver CS3 Program posiada rozbudowane opcje tworzenia serwisów internetowych; umożliwia edycję dokumentów w trybie WYSIWYG oraz trybie widoku źródła z opcją kolorowania składni, autouzupełnieniami kodu. Edytor posiada dużą ilość gotowch akcji ułatwiających tworzenie stron takich jak generowanie guzików w formacie "Adobe Flash" oraz możliwość obsługi zewnętrznych pluginów.

5 Adobe Dreamweaver CS3

6 WYSIWYG WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get co znaczy dosłownie To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz) to akronim stosowany w informatyce dla określenia metod, które pozwalają uzyskać wynik w publikacji identyczny lub bardzo zbliżony do obrazu na ekranie.

7 WYSIWYG Wśród programów WYSIWYG można wyróżnić:
procesory tekstu - służące do pisania i formatowania tekstu edytory stron www - służące do tworzenia stron internetowych w językach HTML i XHTML, edytory grafiki - pozwalające tworzyć i przekształcać grafkę wektorową lub rastrową, programy CAD

8 Areo 3W Areo 3W to program przeznaczony do tworzenia stron internetowych w trybie WYSIWYG pozwalającym uzyskać efekt tworzonych prac identyczny lub bardzo zbliżony do obrazu widocznego w oknie edycji. Aplikacja posiada takie funkcje jak podświetlanie składni dla języków HTML, XHTML, JavaScript, CSS, PHP, SQL, sprawdzanie i poprawianie kodu źródłowego, automatyczne zamykanie tagów HTML i PHP czy funkcję mini-bazy własnych elementów, które szybko można wstawić do kodu.

9 Areo 3W Do programu Areo 3W dołączono dodatkowo program Tworzenie animacji GIF, z którego pomocą można w bardzo szybki i łatwy sposób stworzyć ruchome obrazki, które z pewnością będzie można wykorzystać w tworzonych witrynach. Poza tym publikację gotowych materiałów ułatwia wbudowany klient FTP posiadający niezbędne do tego opcje.

10 Areo 3W

11 ePigeon Aplikacja ePigeon wyposażona jest w wygodny i prosty w użyciu graficzny edytor wiadomości, dzięki któremu bez jakiejkolwiek znajomości HTML-a czy innych języków programowania oraz bez wiedzy na temat tworzenia stron internetowych, stworzyć można własny biuletyn (newsletter), który poza tekstem (w dowolnych kolorach i rodzajach czcionki) zawierać może grafikę, zdjęcia, tabele, odnośniki i wiele innych dodatków.

12 ePigeon Stworzony, przy pomocy programu ePigeon lub innego edytora HTML, list można wysłać do adresatów wybranej grupy. Do każdego z listów można dołączyć dowolne załączniki a ograniczeniem może być jedynie przepustowość łączy internetowych i fizyczne ograniczenia posiadanych kont na serwerach SMTP.

13 ePigeon Personalizowanie maili zwiększa wiarygodność nadawcy. Przy pomocy bazy danych można ewidencjonować dowolne dane adresowe. Takie rozwiązanie jest konkurencyjne w promowaniu i przedstawianiu produktów i ich atrybutów kontrahentom.

14 ePigeon

15 Actual Drawing Umożliwia przygotowanie strony internetowej, każdemu, nawet najmłodszemu webmasterowi. Dodawanie czy też zmiana położenia nowych elementów odbywa się za pomocą metody przeciągnij i upuść. Także korzystanie z wbudowanego klienta FTP nie powinno nikomu sprawiać trudności. Dodatkowo aplikacja zawiera zintegrowany edytor graficzny posiadający na tyle zaawansowane funkcje, że w wielu przypadkach niweluje on konieczność korzystania z zewnętrznych aplikacji.

16 Actual Drawing

17 Actual Drawing- instalacja

18 Actual Drawing- praca z programem

19 Skrypty Java Script Język skryptowy Java Script umożliwia wprowadzenie dynamicznych elementów na stronę internetową. Interpretowany jest przez przeglądarkę internetową, a więc jest zależny od oprogramowania posiadanego przez gościa odwiedzającego Twoją stronę. Dzięki JS możemy umieścić np.: datę, godzinę, kalendarz, baner reklamowy, grę itd..

20 Skrypty Java Script Strony z darmowymi script-ami java np.:

21


Pobierz ppt "KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google