Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorytety wśród młodzieży

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorytety wśród młodzieży"— Zapis prezentacji:

1 Autorytety wśród młodzieży
Debata szkolna : Autorytety wśród młodzieży Adrianna Majchrzycka, Estera Binert, kl. 3a

2 Przygotowaniem sali przed debatą zajęli się dżentelmeni z klasy 3a (;

3 Debatę prowadziły : Adrianna Majchrzycka
i Patrycja Kuśnierczak z kl.3a

4 Jak zwykle spotkaliśmy się w sali nr 33,
1 marca 2011r. Debata została zorganizowana przez panią Beata Bździel. Gośćmi specjalnymi była Pani Dyrektor – Katarzyna Sołtysiak oraz Pani wicedyrektor – Małgorzata Wróbel.

5 Na początku ustaliliśmy jedną zasadę : „ Jedna osoba mówi, reszta słucha’’. Niestety, nie zawsze była ona jednak przestrzegana, ale nad wszystkim czuwała pani Bździel . Na zdjęciu przewodnicząca SU Estera Binert.

6 Zjawiło się ok. 50 uczniów z klas gimnazjalnych, a dyskusji przysłuchiwała się studentka historii, która przybyła do naszej szkoły na praktyki.

7 W trakcie debaty trwały intensywne konsultacje między prowadzącymi
W trakcie debaty trwały intensywne konsultacje między prowadzącymi . Temat okazał się na tyle trudny, że trzeba było uczestników bardziej zaktywizować.

8 Po zadaniu pierwszych pytań przez prowadzące, okazało się, że większość uczniów ma małą wiedzę na temat pojęcia : „ Autorytet’’ bądź „Idol’’.

9 Najbardziej aktywnymi uczestniczkami naszej debaty były dwie dzielne dziewczyny : Justyna Szołucha z kl.1b i Patrycja Tomidaj z kl.1a.

10 i przeanalizowane przez całą grupę.
W połowie spotkania każdy z uczniów miał za zadanie wymienić najważniejsze cechy autorytetu. Zostały później one wypisane na tablicy i przeanalizowane przez całą grupę.

11 autorytet godny naśladowania sumienny honorowy cierpliwy wykształcony
uczciwy ambitny autorytet szczery wytrwały wierny pomysłowy prawdomówny niezależny mądry odpowiedzialny godny zaufania

12 Wszyscy obecni musieli powiedzieć, kto jest dla nich autorytetem
Wszyscy obecni musieli powiedzieć, kto jest dla nich autorytetem. Okazało się, że wielu z nas jeszcze go nie ma lub w ogóle się nad tym nie zastanawiało.

13 Wywiązała się dyskusja na temat różnic pomiędzy autorytetem a idolem
Wywiązała się dyskusja na temat różnic pomiędzy autorytetem a idolem. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że są to pojęcia względne i dla każdego mogą znaczyć coś innego. Pani Dyrektor i pani Bździel próbowały przedstawić uczniom dojrzałe spojrzenie.

14 Jak podsumowała jedna z uczennic klasy II – „Był to bardzo trudny temat dla młodzieży w naszym wieku.” Zgodzili się z nią wszyscy, nawet pomysłodawczyni.

15 Wnioski z debaty : Nie trzeba posiadać autorytetu, by być wartościowym człowiekiem. Niektórzy postrzegają posiadanie autorytetów jako naśladowanie i kopiowanie drugiego człowieka. Wiek, dojrzałość i charakter człowieka wpływa na rozumienie pojęcia : AUTORYTET. Niektóre osoby uważają, że autorytetem nie jest konkretna osoba, lecz zbiór cech lub grupa ludzi.

16 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji ;)


Pobierz ppt "Autorytety wśród młodzieży"

Podobne prezentacje


Reklamy Google