Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania Dominika Barańska klasa Vc.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania Dominika Barańska klasa Vc."— Zapis prezentacji:

1 Hiszpania Dominika Barańska klasa Vc

2 Znane osoby z histori Hiszpanii
Zenón de Somodevilla y Bengoechea, markiz Ensenad Filip V Burbon Karol III Hiszpański

3 Historia w pigułce Półwysep Iberyjski penetrowały przeróżne ludy wiele wieków przed naszą erą. Należały do nich Kartagińczycy, Celtowie czy Np. Grecy. Na płw. Iberyjskim Rzymianie zjawili się w II w. p.n.e. Hiszpania była wtedy zamieszkiwana przez różne mieszane ludy, lecz przede wszystkim przez ludy Iberyjskie i Celtyckie. Hiszpania przed najazdem Rzymian przeżyła najazd Kartagińczyków, którzy w południowej części półwyspu zaczęli budować nowe imperium.

4 Hiszpania została stworzone przez Rzymian
Hiszpania została stworzone przez Rzymian. Zaledwie 3 wieki później przeszła inwazję Wizygotów. Stworzyli oni na płw. Iberyjskim swoje królestwo – nie na zbyt długo, ponieważ wojska arabskie po około 200 latach podbiły cały półwysep. Obecna Hiszpania powstała z połączenia 2 państw – Aragonii i Kastylii. Były to 2 silne państwa, które wyłoniły się z niewielkich królestw chrześcijańskich, które wyparły z panujących na tych terenach Maurów w 1492 roku.

5 Obraz wojny domowej Hiszpania szybko stała się supermocarstwem Europy Zachodniej, ponieważ szybko rozwijała się dzięki kolonializmowi w Afryce i zdobywaniu dużych dzięki tego bogactw. Ludwik XIV przyczynił się do upadku mocarstwowości, po wygraniu z Hiszpanią wojen.. Hiszpania i jej imperium upadło w II połowie XVIII wieku, kiedy to za czasów Napoleońskich kraj ten znajdował się pod ogromnym wpływem Francji . W efekcie Hiszpania stałą się prowincjonalnym królestwem, któremu duży cios zadała dodatkowo wojna domowa z roku W jej wyniku władzę objęli nacjonaliści. Obecny status najbardziej kraj zawdzięcza demokratycznym reformom, które przeprowadził książę Jan Karol z dynastii Burbonów.

6 Słynna Korida

7 Znane zabawy I święta Hiszpani

8 1Trzech Króli 2Karnawał 3Święto Ognia 4Wielki Tydzień 5Zwiastowanie Pańskie 6Święto wiosny 7Święto Izydora Oracza 8Boże Ciało 9San Fermin 10Wniebowzięcie NMP 11Święto winobrania w Logroño, święto wina w Jerez de la Frontera, Mercé Feria de San Miguel w Torremolinos, Festiwal Meced 12Festiwal Pilar 13rocznica odkrycia Ameryki przez Kolumba (święto państwowe) 14Wszystkich Świętych 15Wigilia 16Boże Narodzenie 17Noc Rzezi Niewiniątek / Dzień Młodzianków 18Sylwester

9 Czy są jakieś pytania?

10 Pytania

11 Przez kogo zastała założona Hiszpania?
Przez Rzym Czy w Hiszpanii była wojna domowa? Tak 18 Jle jest świąt w Hiszpanii? Jakich sąsiadów ma Hiszpania? Portugalię i Francje Co przedstawia ten obrazek? Obraz wojny domowej

12 Koniec

13 http://www. turystyka-hiszpania. ezin. pl/


Pobierz ppt "Hiszpania Dominika Barańska klasa Vc."

Podobne prezentacje


Reklamy Google