Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technik Telekomunikacji. Telekomunikacja to dziedzina techniki i nauki zajmująca się transmisją wszelkiego rodzaju informacji na odległość.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technik Telekomunikacji. Telekomunikacja to dziedzina techniki i nauki zajmująca się transmisją wszelkiego rodzaju informacji na odległość."— Zapis prezentacji:

1 Technik Telekomunikacji

2 Telekomunikacja to dziedzina techniki i nauki zajmująca się transmisją wszelkiego rodzaju informacji na odległość.

3 Na co dzień otoczeni jesteśmy urządzeniami telekomunikacyjnymi, takimi jak telefony, komputery, faxy oraz instalacjami zapewniającymi ich pracę (stacje nadawcze i przekaźnikowe, sieci teleinformatyczne).

4 bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej. Zawód technika telekomunikacji stanowi szansę na dobrą pracę związaną ze światem nowych technologii już bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej.

5 Stanowi również doskonałą podstawę do kontynuowania nauki na studiach technicznych. Nauczysz się wykonywania pomiarów i testów kontrolnych elementów, układów oraz urządzeń stosowanych w systemach telekomunikacyjnych. poznasz budowę i obsługę przyrządów pomiarowych wykorzystywanych do powyższych badań. Nauczysz się montować, eksploatować i konserwować urządzenia i sieci telekomunikacyjne

6 Będziesz umieć użytkować stanowiska teleinformatyczne, systemy telefonii stacjonarnej i komórkowej, systemy przesyłu sygnału radiowego i telewizyjnego oraz centrale telefoniczne. Oraz projektować układy elektroniczne analogowe i cyfrowe.

7 Możesz podjąć pracę w różnych zakładach np: zakłady telekomunikacji, zakłady wykonujące montaż sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, zakłady wytwórcze sprzętu i urządzeń dla telekomunikacji,

8 Możesz wybrać: placówki badawczo-rozwojowe i projektowe telekomunikacji, instytucje i zakłady posiadające własne sieci oraz systemy łączności, zakłady handlu i napraw sprzętu telekomunikacyjnego, placówki inspekcji i kontroli urządzeń telekomunikacyjnych.

9 NOWE KIERUNKI NOWE TRENDY TZN D Ą BROWA GÓRNICZA


Pobierz ppt "Technik Telekomunikacji. Telekomunikacja to dziedzina techniki i nauki zajmująca się transmisją wszelkiego rodzaju informacji na odległość."

Podobne prezentacje


Reklamy Google