Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty"— Zapis prezentacji:

1 Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty
w Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej

2 Zakończony Projekt Unijny „Obrastam w Piórka” Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów
zajęcia ukierunkowane były na rozwój kompetencji naukowo-technicznych i językowych zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

3 Naukę, technikę oraz języki obce obejmowały zajęcia rozwijające:
Koło fizyczne „Archimedes” Koło ekologiczne „Bliżej natury” Koło biologiczne „Tajemnice życia” Koło chemiczne „Między zabawą a chemią” Koło językowe „Język niemiecki na szóstkę” Koło językowe „Angielski - Twoje okno na świat” Koło informatyczne „Między zabawą a informatyką”

4 W ramach zajęć wyrównawczych prowadziliśmy:
Komputer dla każdego Matematyka? Już to rozumiem Mówię po niemiecku Chemia nie jest trudna

5 „Bliżej natury” oraz „Tajemnice życia” - biologia
Te zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Uczestnicy bezpośrednio obcowali z przyrodą poprzez pracę w ogrodzie szkolnym, wycieczki przyrodnicze i doświadczenia w sali biologicznej. Jednym z efektów były różne prezentacje multimedialne

6 „Między zabawą a chemią”
Tutaj można było poznać odpowiedzi na wiele pytań: Jak działają nasze zmysły? Dlaczego ciasto rośnie? Jak zobaczyć związki chemiczne budujące nasz organizm? Na te pytania odpowiadaliśmy, wykonując doświadczenia i korzystając z programów edukacyjnych. Podpowiedzi szukaliśmy także w Internecie.

7 „Matematyka? Już to rozumiem”
Tajniki królowej nauk mogą być dostępne dla każdego i stały się polem: do zabawy, rozwoju wyobraźni przestrzennej, inspiracji, szukania nowych rozwiązań.

8 Zabawa z symetrią

9 Nowe technologie też są pomocne przy rozwiązywaniu zadań – tablica multimedialna, programy multimedialne

10 Śpiewać każdy może, ale w obcym języku …?
Tego można było się tutaj nauczyć, bo lepiej poznaje się język przez zabawę. Nasze nagrania później „obrabialiśmy” na komputerze.

11 Informatyka jako zabawa?
Podstawy programowania w językach QBasic i Turbo Pascal bardzo „wciągały”, bo widać było efekty. Strona www zrobiona przez siebie i zamieszczona w Internecie to duża satysfakcja. „Postawić” na nowo komputer, to jest coś, można się pochwalić.

12 Efekty zabawy z komputerem i informatyką - dzisiaj
Obecnie uczniowie zajmują się programowaniem operacji ruchomego ramienia Tworzą własne strony internetowe, prowadzą blogi

13 Gazetka „GimPress” - to jedna z form zajęć pozalekcyjnych, tzw
Gazetka „GimPress” - to jedna z form zajęć pozalekcyjnych, tzw. rozwijających, prowadzona od początku powstania gimnazjum To praca zespołowa dziennikarzy pracujących w różnych programach tekstowych i zespołu DTP, który składa całość w Publisherze. Relacjonują wszystko, co się dziej w szkole, m. in. wydano okolicznościową gazetkę o zajęciach unijnych. Często zdobywaliśmy nagrody i wyróżnienia w konkursach rejonowych i ogólnopolskich. W tym roku zajęliśmy III miejsce w Rejonowym Konkursie Gazetek Szkolnych ”Bystrzak”. Jest to wymierny efekt naszej pracy.

14 Zajęcia dodatkowe z ekologii z wykorzystaniem komputerów i Internetu
Na zajęciach tych realizowano między innymi zadania w ramach konkursu firmy Philips „Jasna szkoła - prosta sprawa”, wykorzystując technologię informacyjną. Efekty finansowe związane z udziałem w konkursie pozwoliły na modernizację oświetlenia w szkole.

15 Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym
W pracowni komputerowej prowadzone były: zajęcia „Drzwi do sukcesu” ze środków unijnych wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Społecznych ”Meritum” Wykorzystanie komputera i Internetu do poszukiwania pracy

16 Zajęcia dodatkowe - powtórzeniowe, tzw. fakultety
Prowadzone od kilku lat w klasach trzecich: Obejmują przedmioty egzaminacyjne, Dają możliwość powtórzenia materiału, Uzupełniają braki, Wyrównują szanse.

17 Dodatkowe informacje Pozostałe zajęcia, które prowadzone są w szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych, można znaleźć na szkolnej stronie w zakładce „Informacje i dokumenty”. Zachęcamy do obejrzenia.

18 PODSUMOWANIE Szkolna pracownia informatyczna jest szeroko wykorzystywana przez uczniów w czasie zajęć pozalekcyjnych oraz udostępniana jest dla inicjatyw społeczności lokalnej.


Pobierz ppt "Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty"

Podobne prezentacje


Reklamy Google