Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyrównywanie szans edukacyjnych. Projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES Od 01.01.2012r realizowany jest w szkole projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES w ramach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyrównywanie szans edukacyjnych. Projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES Od 01.01.2012r realizowany jest w szkole projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES w ramach."— Zapis prezentacji:

1 Wyrównywanie szans edukacyjnych

2 Projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES Od 01.01.2012r realizowany jest w szkole projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez EFS. Projekt ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe. W ramach projektu prowadzone są zajęcia: sportowe, języka angielskiego, matematyki, biologii, fizyki, chemii, informatyczne i psychologiczne. Link: http://zagrajmyosukceslubelskie.pl/.http://zagrajmyosukceslubelskie.pl/.

3 Projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES

4 E-learning Uczniowie zdobywają i pogłębiają wiedzę na szkoleniach (kursach) e-learning. Forma szkoleń na odległość jest coraz częściej wykorzystywana przez uczniów i nauczycieli. Głównie dlatego, że każdy sam wybiera czas i tempo nauczania. Szkolenia te są nieocenionym źródłem wiedzy dla osób, którzy z różnych przyczyn nie uczęszczali na zajęcia do szkoły. Często może służyć jako powtórzenie i uzupełnienie materiału lekcji.

5 E-learning Dzięki platformie e-learning udostępnionej w ramach kampanii "Dziecko w Sieci uczniowie ukończyli i otrzymali certyfikaty z następujących szkoleń: Znajomi-Nieznajomi.pl - 66 uczniów W Sieci – 5 uczniów, Co się stało z Mimi? – 7 uczniów Lekcja bezpieczeństwa – 17 uczniów.

6 E-learning Kurs Znajomi-Nieznajomi.pl ukończyło 66 uczniów, wszyscy otrzymali certyfikaty.

7 E-learning Kurs Co się stało z Mimi? ukończyło– 7 uczniów Kurs W Sieci ukończyło 5 uczniów, Kurs Lekcja bezpieczeństwa ukończyło 17 uczniów.

8 E-learning Nauczyciele korzystają ze stron, które zawierają zadania, testy on-line czy e-lekcje. Głównie wydawnictw Helion, WSIP, PWN i innych. Chętnie wykorzystują na swoich zajęciach zasoby portalu wiedzy dla nauczycieli Scholaris.

9 E-booki Multibooki Od początku roku szkolnego 2012/2013 nauczyciele biologii i historii, podczas prowadzenia zajęć lekcyjnych wykorzystują elektroniczną wersję podręcznika wydawnictwa WSiP. Jest ona wzbogacona o elementy multimedialne. E-ćwiczenia pomagają powtarzać oraz utrwalać wiadomości i umiejętności z każdego działu podręcznika. Znajdują się tu treningi, czyli zestawy zadań do samodzielnej pracy. Po rozwiązaniu zestawu treningowego od razu zobaczysz swój wynik i dowiesz się, co umiesz, a co jeszcze trzeba powtórzyć.

10 Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze W szkole prowadzone są zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla uczniów z trudnościami w nauce. W ramach zajęć wykorzystywane są programy edukacyjne i specjalistyczne oraz Internet co sprawia, że praca jest bardziej efektywna.


Pobierz ppt "Wyrównywanie szans edukacyjnych. Projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES Od 01.01.2012r realizowany jest w szkole projekt systemowy ZAGRAJMY O SUKCES w ramach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google