Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stygmatyk ~ Mistyk ~ Cudotwórca

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stygmatyk ~ Mistyk ~ Cudotwórca"— Zapis prezentacji:

1 Stygmatyk ~ Mistyk ~ Cudotwórca
Św. Ojciec Pio Stygmatyk ~ Mistyk ~ Cudotwórca

2 Życiorys Ojca Pio Urodził się w Pietrelcinie, niedaleko Neapolu we Włoszech dnia 25 maja 1887 roku jako Francesco Forgione. W 1903 w wieku lat 16 wstąpił do zakonu kapucynów i przyjął imię Pio – co znaczy pobożny został wyświęcony na kapłana kościoła rzymskokatolickiego.

3 Stygmaty Ojca Pio Według relacji świadków 20 września 1918 pojawiły się stygmaty na jego dłoniach, stopach i na boku. Na polecenie przełożonych i papieża został wielokrotnie poddawany badaniom lekarskim, które nie potwierdzały ingerencji osób trzecich czy prób samookaleczenia. Stygmaty na jego ciele utrzymywały się przez 50 lat, do chwili śmierci.

4 Ciąg dalszy życiorysu Dzień przed 50. rocznicą uzyskania stygmatów jego zdrowie uległo gwałtownemu załamaniu. Osłabł podczas prowadzenia mszy świętej. Zmarł o godz września 1968 w wieku lat 81. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

5 ..... Według relacji świadków przed zgonem miał powtarzać dwa słowa: Jezus, Maryja. A jego ostatnie zdanie miało brzmieć: Widziałem na tej ziemi dwie matki, co świadkom przywodziło na myśl jego biologiczną matkę i Matkę Boską którą miał widzieć w objawieniach.

6 ..... Ciało Ojca Pio zostało pogrzebane 26 września 1968 w krypcie kościoła Matki Bożej Łaskawej w San Giovanni Rotondo 2 maja 1999 został beatyfikowany a 16 czerwca 2002 kanonizowany przez papieża Jana Pawła II.

7 Galeria zdjęć

8 Wykonały: Paulina Kasprzak Zuzanna Muenchberg Kl. V . A


Pobierz ppt "Stygmatyk ~ Mistyk ~ Cudotwórca"

Podobne prezentacje


Reklamy Google