Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Od 25 lipca br. w niemal wszystkich wydaniach wiadomości telewizyjnych i doniesieniach prasowych pojawiają się informacje związane z wizytami Ojca świętego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Od 25 lipca br. w niemal wszystkich wydaniach wiadomości telewizyjnych i doniesieniach prasowych pojawiają się informacje związane z wizytami Ojca świętego."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Od 25 lipca br. w niemal wszystkich wydaniach wiadomości telewizyjnych i doniesieniach prasowych pojawiają się informacje związane z wizytami Ojca świętego Jana Pawła II. Niestrudzony pielgrzym tym razem dotarł do Kanady, by następnie odwiedzić kraje Ameryki Środkowej: Gwatemalę i Meksyk.

4 Jan Paweł II odbył 102 pielgrzymki zagraniczne, podczas których odwiedził 135 krajów, niektóre z nich wielokrotnie i wygłosił ponad 2400 przemówień. Na terenie Włoch odbył 142 podróże i wygłosił 898 przemówień, wizytując 301 parafii diecezji rzymskiej na 334 istniejących dokonał 142 beatyfikacji i 50 kanonizacji, wyniósł do chwały ołtarzy 1322 sług Bożych i ogłosił 476 nowych Świętych.

5 Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Od śmierci matki w 1929 wychowywał go ojciec - emerytowany oficer. Karol, nazywany Lolkiem, był najlepszym uczniem w mieście, sportowcem i aktorem amatorem.

6


Pobierz ppt "Od 25 lipca br. w niemal wszystkich wydaniach wiadomości telewizyjnych i doniesieniach prasowych pojawiają się informacje związane z wizytami Ojca świętego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google