Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Orange dla Ziemi

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Orange dla Ziemi"— Zapis prezentacji:

1 Program Orange dla Ziemi
Psy w schroniskach Program Orange dla Ziemi Przygotował zespół z IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

2 Byś swemu psu i nogę uciął, przecie on za tobą pójdzie
Byś swemu psu i nogę uciął, przecie on za tobą pójdzie. (przysłowie polskie) Wielu ludzi traktuje naszych najlepszych przyjaciół przedmiotowo. Często „pan/-i” nie zapewnia swojemu pupilowi odpowiedniego legowiska a nawet codziennego posiłku! Czasem jest jeszcze gorzej – psy są bite i głodzone. Schroniska bywają azylem dla tych skrzywdzonych istot. Przedstawiamy prezentację dotycząca problemu bezdomnych psów w Europie na przykładzie Polski i Niemiec.

3 Kopnięty pies nie wyje tak, jak jego serce! (przysłowie abisyńskie)

4 Niestety, tak często wyglądają nowi mieszkańcy schronisk: skrajnie wyczerpane, wychudzone, pozostawione bez opieki, ciężko chore i nie leczone.

5 Tylko pies nie skarży się na ubóstwo swego pana
Tylko pies nie skarży się na ubóstwo swego pana. (przysłowie wietnamskie) Nasze psy nie mają wcale wygórowanych wymagań. Pragną tylko naszej miłości! A przecież jeśli kogoś kochamy, to o niego dbamy i chcemy jego dobra. „Klienci” schronisk nierzadko kierują się tym uczuciem. Przyjrzyjmy się sytuacji piesków w polskich i niemieckich azylach.

6 Schronisko po niemiecku
Od 2002 roku zwierzęta przestały być, według prawa, przedmiotami i „stały się” istotami żywymi. Dzięki temu obrońcy ich praw częściej osiągają swój cel. Znęcanie się nad zwierzętami jest karane karą pozbawienia wolności nawet na 2 lata! Schronisko w Dortmundzie – przestronne i czyste

7 Każdy pies w niemieckim schronisku ma „przydzielone” ustawą 12 mkw
Każdy pies w niemieckim schronisku ma „przydzielone” ustawą 12 mkw. W jednej klatce mieszkają najwyżej 2 psy. Aby uniknąć przepełnienia 2 razy do roku organizowane są akcje bezpłatnej adopcji. Jeśli pies jest chory, Towarzystwo Ochrony Zwierząt pokrywa koszty leczenia, zwiększając tym samym jego szansę na nowy dom.

8 Polska rzeczywistość…
Polskie schroniska różnią się od niemieckich – są przepełnione i mają problemy finansowe. Jeśli w azylu brakuje miejsc, psy są umieszczane w kojcach po kilka. Niestety, grozi to pogryzieniem.

9 Trudno znaleźć właścicieli nawet dla porzuconych psów z rodowodem.
W przepełnionych schroniskach nawet psy poddane kwarantannie są zamykane po kilka razem! Trudno znaleźć właścicieli nawet dla porzuconych psów z rodowodem.

10 PIES JEST NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA!
Wdzięczny pies więcej jest wart niż niewdzięczny człowiek. (przysłowie wschodnie) Zaopiekujmy się porzuconymi i skrzywdzonymi psiakami! Pamiętajmy jednak, iż zwierzęciu „po przejściach” trudniej jest się zadomowić w nowym miejscu. Poświęćmy mu dużo czasu! PIES JEST NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA! Pozwólmy mu to odczuć!

11 Bibliografia i inne strony internetowe Magazyn „Mój Pies” styczeń 2005 nr 1 (160) Magazyn „Przyjaciel Pies” m.in..: maj 2006 nr 5 (91) oraz czerwiec 2006 nr 6 (92)


Pobierz ppt "Program Orange dla Ziemi"

Podobne prezentacje


Reklamy Google