Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FUNDACJA PEGASUS.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FUNDACJA PEGASUS."— Zapis prezentacji:

1 FUNDACJA PEGASUS

2 Coś o nich Fundacja PEGASUS ratuje konie przed rzeźnią oraz przed ludźmi, którzy je źle traktują !!! Uratowała już 140 koni. Wiele z nich znalazło swój nowy lepszy dom!!! Ale niestety nie wszystkie mają tyle szczęścia.

3 San Diego (Sebastian) Koń sportowy. Dzielnie walczył w wkkw niestety podczas zawodów załamał nogę, mimo szybkiej interwencji koń nie nadawała się już na zawody. Gdy właściciel się o tym dowiedział przestał interesować się koniem. Noga zaczęła wracać do formy. Sebastian zaczął wstawać o własnych siłach. Niestety na nie szczęście pojawił się rak kopyt.

4 San Diego

5 Myszka Gospodarze kupili Myszkę, żeby służyła im jako „kosiarka do trawy”. Nie była jeżdżona, nie musiała wykonywać ciężkich prac jej zadaniem było tylko skubanie trawnika. Wydaje się rajem dla konia ale niestety tak nie jest. Koń nie był czyszczony, Myszka miała poprzerastane kopyta a w jej sierści skakały wszy. Gdy koń przestał chodzić właściciel wezwał kowala. Kowal stwierdził, że konia należy uspać bo i tak już za bardzo cierpi. Koń trafił do fundacji w opłakanym stanie.

6 Przed

7 A tak jest teraz

8 Agnieszka Oddana przez rolnika do fundacji, ponieważ nie był w stanie zapewnić jaj wymaganej opieki. Agnieszka cierpi na kulawkę źrebięca. Jej leczenie i mleko w proszku dla źrebiąt jest bardzo drogie. Według weterynarza szanse są znikome aby Agnieszka była sprawnym koniem.

9

10 Pierwsze udane samodzielne wstanie i pierwszy kęs trawy.

11 Kilka zdjęć zaniedbanych koni przez własnych właścicieli
„A w co tu wierzyć?! W te pozbawione uczuć istoty?”

12 „Co my im zrobiliśmy? Przecież wiernie im służyliśmy przez te wszystkie długie lata… A oni nam się tak odwdzięczają?”

13 „ Nagle słychać głośne rżenie…
 Ale nie wyraża ono szczęścia,  wręcz przeciwnie – cierpienie”

14 „Słychać cichutkie rżenie innych koni…
Współczują mi… A ludzie? Nawet się tym nie przejęli. Dalej biją, kopią i popychają…”

15 „Czuję, że zaraz nie wytrzymam,
 cienkie i słabe nogi uginają się pod moim ciężarem… Nie wytrzymałem, upadłem… Krew sączy się z moich ran  ale nikt tego nie zauważa. Potem nastąpiła już tylko ciemność…”

16 Strona fundacji pegasus www.pegasus.org.pl
Dziękujemy za uwagę!!! Strona fundacji pegasus Kasia Pawłowska i Agata Jendrzejek


Pobierz ppt "FUNDACJA PEGASUS."

Podobne prezentacje


Reklamy Google