Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ul. Rolna 14 Wronki Zespół konsultantów: Robert Lewicki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ul. Rolna 14 Wronki Zespół konsultantów: Robert Lewicki"— Zapis prezentacji:

1 Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Format Sp. z o.o.
Ul. Rolna 14 Wronki Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Jędrzejczak

2 Plan prezentacji: Charakterystyka branży Analiza SWOT
Analiza benchmarkingowa Wnioski, rekomendacje

3 Charakterystyka branży
Rynek artykułów gospodarstwa domowego Polska jest bardzo atrakcyjnym miejscem do rozwijania produkcji eksportowej Polscy producenci i dystrybutorzy w ostatnich latach odnotowali wzrost pod kątem wartości sprzedaż Branża motoryzacyjna Rok 2009 był  bardzo ciężki dla branży motoryzacyjnej, spadła produkcja oraz sprzedaż Prognozy wzrostu produkcji i perspektywy rozwoju Branża metalowa Pierwsze półrocze 2009 roku było okresem trudnym i obfitującym w zmiany Branża budowlana Branżowe wskaźniki koniunktury utrzymują się na wysokim poziomie Prognozy na lata dowodzą, że na rynku budowlanym utrzymuje się bardzo dobra koniunktura

4 Analiza SWOT Mocne strony to przede wszystkim Know-How i innowacyjne metody produkcji, zaplecze techniczne, kadrowe oraz zaawansowany poziom współpracy z producentami AGD. Słabe strony to brak własnego produktu oraz brak działu badawczo rozwojowego. Wśród możliwości wyróżniono m.in. wypromowanie własnego wyrobu oraz podjęcie współpracy z producentami branży motoryzacyjnej. Największe zagrożenia to narastająca konkurencja, wahania rynku oraz przenoszenie produkcji na wschód. Strategia firmy jest agresywną - wykorzystanie efektu synergii między mocnymi stronami organizacji i szansami w otoczeniu.

5 Analiza benchmarkingowa
Wyniki przedsiębiorstw branży metalowej FORMAT Sp. z o.o. Przywództwo (1) 55% 52% Polityka i strategia (2) 47% 44% Zarządzanie ludźmi (3) 50% Zarządzanie zasobami i partnerstwo (4) 53% 60% Zarządzanie procesami (5) 43% 63% Satysfakcja klientów (6) 46% Satysfakcja zatrudnionych (7) 41% Wpływ na otoczenie (8) 42% Efekt końcowy (9) 45% 49% Wyniki spełnienia kryteriów Modelu EFQM (European Foundation for Quality Management) na tle wyników uzyskanych przez inne przedsiębiorstwa.

6 Wnioski, rekomendacje Przedsiębiorstwo FORMAT Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się średnim przedsiębiorstwem o ustabilizowanej pozycji na rynku. Rekomendowany jest zakup nowych maszyn i urządzeń, które bezwzględnie poprawią konkurencyjność przedsiębiorstwa. Automatyzacja pewnych procesów umożliwiłaby zwiększenie wydajności, co miałoby przełożenie na ograniczenie kosztów prowadzonej działalności i poprawę rentowności wielu przedsięwzięć. Rekomenduje się zatem zakup prasy o nacisku 600T umożliwiającej produkcję elementów, których wytworzenie na obecnie posiadanych maszynach jest niemożliwe.

7 Wnioski, rekomendacje Możliwości dofinansowania inwestycji w ramach:
konkursu na Działanie 1.2. „Wsparcie rozwoju MSP” działania 4.3 POIG Gdyby zdecydowała się na realizację prac badawczo- rozwojowych wówczas należałoby rozważyć skorzystanie z możliwości dofinansowania prowadzonej działalności z Działania POIG.


Pobierz ppt "Ul. Rolna 14 Wronki Zespół konsultantów: Robert Lewicki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google