Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ul. Portowa 4A Krzyż Wielkopolskim Zespół konsultantów: Michał Kłos

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ul. Portowa 4A Krzyż Wielkopolskim Zespół konsultantów: Michał Kłos"— Zapis prezentacji:

1 Raport z audytu technologicznego dla Przedsiębiorstwa Konstrukcji Innowacyjnych Wilk s.c.
ul. Portowa 4A Krzyż Wielkopolskim Zespół konsultantów: Michał Kłos Przemysław Kurczewski Michał Jędrzejczak

2 Plan prezentacji: Charakterystyka branży Analiza SWOT
Analiza benchmarkingowa Wnioski, rekomendacje

3 Charakterystyka branży
Pomimo spowolnienia w gospodarce oraz spadku produkcji przemysłowej, rok 2009 dla branży energetycznej był rokiem dobrym Szacuje się, że do końca 2025 roku wszystkie polskie grupy energetyczne powinny przeznaczyć na inwestycje ogromną kwotę 200 mld zł W 2009 r. giełdowy debiut Polskiej Grupy Energetycznej i poprzedzająca go oferta publiczna. W końcówce 2009 r. - przyspieszenie prywatyzacyjne Ambitne zamierzenie w zakresie budowy elektrowni gazowych w Polsce Rosnące znaczenie biomasy jako paliwa w Polsce

4 Analiza SWOT Mocne strony to przede wszystkim wieloletnia obecność na rynku we wszystkich segmentach, zaplecze kadrowe, firma znana na rynku. Słabe strony to niewystarczające kapitały na sfinansowanie inwestycji, sprzedaż skoncentrowana w obszarze północnej Polski. Wśród możliwości wyróżniono m.in. zwiększenie produkcji, gamy oferowanych produktów, przychodów i zysku Spółki, rozszerzenie sprzedaży na obszar całego kraju, rozwinięcie współpracy z partnerami z Rosji. Największe zagrożenia to narastająca konkurencja, wzrost cen surowców (stal, cement, kruszywa) w przypadku zintensyfikowania budowy dróg w Polsce. Strategia firmy jest agresywną - wykorzystanie efektu synergii między mocnymi stronami organizacji i szansami w otoczeniu.

5 Analiza benchmarkingowa
Wyniki przedsiębiorstw produkcyjnych zatrudniających do 49 pracowników PKI WILK Przywództwo (1) 54% 56% Polityka i strategia (2) 53% Zarządzanie ludźmi (3) 47% 51% Zarządzanie zasobami i partnerstwo (4) Zarządzanie procesami (5) 49% 46% Satysfakcja klientów (6) Satysfakcja zatrudnionych (7) 44% 50% Wpływ na otoczenie (8) 41% Efekt końcowy (9) 52% Wyniki spełnienia kryteriów Modelu EFQM (European Foundation for Quality Management) na tle wyników uzyskanych przez inne przedsiębiorstwa.

6 Wnioski, rekomendacje Firma posiada obecnie znaczący udział na rynku. Marka stacji transformatorowych Wilk kojarzona jest z dobrą jakością wyrobów oraz innowacyjnym podejściem do przedsięwzięć. Kierownictwo firmy PKI Wilk planuje i podejmuje nowe projekty inwestycyjne. Opracowano 2 nowe technologie, które czekają na wdrożenie w przedsiębiorstwie. Są to: produkcja modułowych stacji transformatorowych, produkcja bezpiecznych drzwi do stacji transformatorowych, budynków i szaf energetycznych. Ważną kwestią podnoszoną przez właścicieli firmy jest zwrócenie większej uwagi politykę handlową firmy. Zaleca się rozwój strony internetowej firmy.

7 Wnioski, rekomendacje Możliwości dofinansowania inwestycji w ramach:
działania 4.3 POIG Kredyt Technologiczny Zaleca się skorzystanie z programu szkoleniowego pod nazwą „Program Szkoleniowo-Doradczy Firmy Rodzinne”. Jest to pierwszy i jedyny tego typu w Polsce pilotażowy  program wsparcia adresowanym do kadry menedżerskiej przedsiębiorstw rodzinnych.


Pobierz ppt "ul. Portowa 4A Krzyż Wielkopolskim Zespół konsultantów: Michał Kłos"

Podobne prezentacje


Reklamy Google