Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa PHU MAXIMUM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa PHU MAXIMUM"— Zapis prezentacji:

1 Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa PHU MAXIMUM
Wergiliusza 43a/3 Poznań Zespół konsultantów: Przemysław Kurczewski Michał Kłos Jarosław Piszczek

2 Plan prezentacji: Charakterystyka branży Analiza SWOT
Analiza benchmarkingowa Wnioski, rekomendacje

3 Charakterystyka branży
Rynek gastronomiczny w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Dobre wyniki zachęcają firmy gastronomiczne do ekspansji nie tylko na rynku polskim, ale również za granicą. Branży gastronomicznej sprzyja również utrzymanie w Polsce do końca roku obniżonej, 7% stawki podatku VAT na usługi gastronomiczne. Szefowie firm gastronomicznych liczą na znaczny rozwój branży w związku z Euro 2012. Polscy restauratorzy coraz częściej budują z sukcesem systemy sieciowe również dla lokali casual dining. Potencjalni restauratorzy mają bardzo bogatą ofertę sprawdzonych programów franczyzowych. Rynek gastronomiczny w Polsce będzie nadal podlegał konsolidacji i będą na nim królowały sieci restauracyjne, które w związku ze swoją skalą będą w stanie utrzymać konkurencyjne ceny, pomimo stałego wzrostu kosztów prowadzenia biznesu.

4 Analiza SWOT Mocne strony to przede wszystkim unikalny, funkcjonalny system zamawiania posiłków, cena i jakość. Słaba strona to brak środków finansowych na rozwój. Wśród możliwości wyróżniono m.in. nowe usługi poprzez obsługę przyjęć, szkoleń. Największe zagrożenia to silny rynek konkurencji, umowa na wynajem pomieszczeń – bufetu. Strategia firmy jest agresywna.

5 Analiza benchmarkingowa
Wyniki przedsiębiorstw z branży spożywczej Maximum Przywództwo (1) 50% 58% Polityka i strategia (2) 44% 53% Zarządzanie ludźmi (3) 45% Zarządzanie zasobami i partnerstwo (4) 47% Zarządzanie procesami (5) 56% Satysfakcja klientów (6) 54% Satysfakcja zatrudnionych (7) 40% Wpływ na otoczenie (8) 41% Efekt końcowy (9) 42% 51% Wyniki spełnienia kryteriów Modelu EFQM (European Foundation for Quality Management) na tle wyników uzyskanych przez inne przedsiębiorstwa.

6 Wnioski, rekomendacje Firma cateringowa Maximum jest na etapie intensywnego rozwoju. Zaleca się ciągły doskonalenie strony internetowej jako kluczowego narzędzia komunikacji z klientami. Modyfikacje strony i dostosowanie jej do potrzeb rynkowych mogą być przedmiotem dofinansowania w ramach działania 8.1 POIG.


Pobierz ppt "Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa PHU MAXIMUM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google