Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ul. Błażeja 98B Poznań Zespół konsultantów: Przemysław Kurczewski

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ul. Błażeja 98B Poznań Zespół konsultantów: Przemysław Kurczewski"— Zapis prezentacji:

1 Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa PACTOR TOMASZ TADEUSZEWSKI
ul. Błażeja 98B Poznań Zespół konsultantów: Przemysław Kurczewski Marta Purol Wojciech Witkiewicz

2 Plan prezentacji: Charakterystyka branży Analiza SWOT
Analiza benchmarkingowa Wnioski, rekomendacje

3 Charakterystyka branży
Branża budowlana w Polsce rozwija się z roku na rok. W 2006 roku tempo wzrostu osiągnęło poziom 12,8%, a wartość rynku wyniosła blisko 100 mld złotych. Szacunkowe dane za pierwszych osiem miesięcy 2007 roku wykazują wzrost na poziomie 27%, w porównaniu z 12,4% w analogicznym okresie ubiegłego roku. Analitycy ING prognozują wzrost produkcji budowlano- montażowej w średnim horyzoncie czasowym na poziomie dwukrotnie wyższym od wzrostu PKB, czyli w granicach 10% rocznie. Wzrost produkcji budowlano-montażowej w latach

4 Analiza SWOT Poświadczeniem rosnącej tendencji w rozwoju przedsiębiorstwa jest obrót przedsiębiorstwa, który od momentu rozpoczęcia działalności wzrósł pięciokrotnie. Silną stroną przedsiębiorstwa jest poziom kompetencji pracowników, którzy dysponując wiedzą z zakresu technologii produkcji realizują powierzone im zadania na najwyższym poziomie. Najsłabszą stroną przedsiębiorstwa jest brak środków na inwestycje. Możliwości rozwoju firma upatruje się w ciągłym udoskonalaniu linii technologicznej poprzez ponoszenie inwestycji w środki trwałe, co powinno przynieść korzyści w postaci rozwiniętych wyników sprzedaży a w efekcie – zwiększonego budżetu. Zagrożenia przedsiębiorstwa związane są jedynie z czynnikami wywierającymi wpływ na płynność finansową.

5 Analiza benchmarkingowa
Wyniki przedsiębiorstw branży budowlanej PACTOR Przywództwo (1) 50% 61% Polityka i strategia (2) 48% 53% Zarządzanie ludźmi (3) 49% 54% Zarządzanie zasobami i partnerstwo (4) 58% Zarządzanie procesami (5) 44% Satysfakcja klientów (6) Satysfakcja zatrudnionych (7) 46% Wpływ na otoczenie (8) 43% Efekt końcowy (9) 57% Wyniki spełnienia kryteriów Modelu EFQM (European Foundation for Quality Management) na tle wyników uzyskanych przez inne przedsiębiorstwa.

6 Wnioski, rekomendacje Problemy napotykane prze firmę PACTOR można podzielić na: Organizacyjne: brak działu zakupów, brak działu księgowości (aby móc zarządzać firmą w oparciu o rachunkowość zarządczą), Finansowe: niewystarczające środki obrotowe, brak funduszy na inwestycje i rozwój nowych technologii, Techniczne: problemy logistyczne, Rynkowe: niewystarczające środki na reklamę i bezpośredni kontakt z inwestorami indywidualnymi oraz instytucjonalnymi. Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów niemal niezbędne jest natychmiastowe wyposażenie przedsiębiorstwa w następujące urządzenia: Piłę dwugłowicową. Zaciskarkę do naroży. Kompresor śrubowy.

7 Wnioski, rekomendacje W dalszej przyszłości wskazany byłby zakup 5-cio osiowej maszyny CNC wraz z całym wyposażeniem umożliwiającym sterowanie on- line. Jednym z zalecanych kierunków rozwoju przedsiębiorstwa jest opracowanie technologii wytwarzania ogniw fotowoltaicznych zintegrowanych z produkowanymi dotychczas fasadami. Zaleca się przedsiębiorstwu PACTOR skorzystanie z możliwości dofinansowania z Unii Europejskiej (POIG ; kredyt technologiczny). W przyszłości niezbędne wydaje się wybudowanie hali produkcyjnej o powierzchni ok m2 (z możliwością rozbudowy o kolejny 500m2) oraz  hali magazynowej o powierzchni ok. 500 m2.


Pobierz ppt "ul. Błażeja 98B Poznań Zespół konsultantów: Przemysław Kurczewski"

Podobne prezentacje


Reklamy Google