Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania."— Zapis prezentacji:

1 Hiszpania

2 Hiszpania, Królestwo Hiszpanii- to największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim, ma bardzo ciekawą historię i jest niezwykle pięknym krajem, w czym można się utwierdzić zwiedzając i oglądając przedstawione przez nas zdjęcia.

3 Madryt Madryt– stolica i największe miasto Hiszpanii, położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares. Stolica Hiszpanii dzieli się na dwie dzielnice tj. Stary Madryt; Madryt Burboński. Madryt znany jest z bogatych muzeów zwłaszcza Prado – jednego z najważniejszych w świecie. Ponadto: Pałac Królewski (XVIII wiek), Pałac Sprawiedliwości (1758), Pałac Senatu, Pałac Kongresowy (1843)i inne.

4 Madryt leży 600 m n. p. m. i jest najwyżej usytuowaną stolica Europy
Madryt leży 600 m n.p.m. i jest najwyżej usytuowaną stolica Europy. Sercem miasta jest Puerta del Sol (Brama Słońca) - jest to owalny plac otoczony ze wszystkich stron kremowymi XVIII-wiecznymi domami. Jest to hiszpański "kilometr zero" W Madrycie znajduje się największa w Hiszpanii arena, na której odbywają się walki byków – Las Ventas może pomieścić 23 tysiące widzów.

5 Heraldyczny symbol miasta, wykonany z brązu przez rzeźbiarza Antonio Navarro Santafé w 1966r.

6 Madrycka katedra La Almudena

7 Biblioteka Narodowa

8 Muzeum Paseo del Prado

9 Nachylone ku sobie budynki Puerta de Europa (Brama Europy).

10 Widok na Plac Kolumba Widok na Plac Kolumba

11 Barcelona Barcelona – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Barcelona słynie ze swej architektury i niepowtarzalnego stylu. Jest to zarazem jedno z najładniejszych miast Europy, pełne urokliwych zaułków i zabytkowych budowli.

12 Sagrada Familia - Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, budowa obiektu wciąż jest nieukończona, uważana za arcydzieło architektury, budowa została rozpoczęta w 1882 r. Uważana za symbol Barcelony. Wieże kościoła ukończono w 1920 r. Sześć lat później architekt zginął, wpadając pod przejeżdżający omnibus, pozostawiając tylko jedną z trzech zaprojektowanych fasad. Z powodu organicznej formy budowli oraz niepowtarzalności detali architektonicznych do dziś nie zdołano jej ukończyć.

13

14 Widok na barceloński port

15 Camp Nou - jeden z największych obiektów sportowych Europy (pojemność miejsc, własność klubu piłkarskiego FC Barcelona).

16 Barri Gòtic (pl. Dzielnica Gotycka) – średniowieczna dzielnica w Barcelonie, centrum barcelońskiego Starego Miasta. Rozciąga się pomiędzy wybrzeżem Morza Śródziemnego a rondem Sant Pere oraz między aleją La Rambla i ulicą Via Laietana. Zasadniczy skomplikowany układ ulic w dzielnicy oraz większość budynków datuje się na okres średniowiecza, chociaż dzielnica była przebudowana częściowo w XIX i XX wieku. Większość tego obszaru jest obecnie wyłączona z ruchu kołowego, poza taksówkami i komunikacją miejską. Jest to równocześnie teren, na którym zachowała się największa ilość obiektów z okresu rzymskiego osadnictwa na terenie dzisiejszej Barcelony. W obrębie Barri Gòtic znajduje się również dawna dzielnica żydowska El Call.

17

18 Plac Hiszpański

19 Walencja Walencja – miasto w Hiszpanii, stolica prowincji i wspólnoty autonomicznej o tej samej nazwie. Położona jest nad rzeką Turia na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Hiszpanii.

20 Atrakcją turystyczną Walencji jest również La Ciudat de les Artes i les Ciències, czyli Miasto Sztuki i Nauki. Jest to swego rodzaju dzielnica "przyszłości", zaprojektowana przez pochodzącego z Walencji Santiago Calatravę. Na miejsce to składa się: gmach opery/spektakli teatralno-taneczno-muzycznych, oceanarium, delfinarium, kino IMAX/planetarium, muzeum nauki, restauracje itp.

21 Museo Provincial de Bellas Artes (Muzeum Sztuk Pięknych) - znajdują się tu obrazy m.in.: El Greca, Goi i Velàzqueza, a także zbiór dzieł walencjańskiej sztuki XV wieku.

22 Granada Granada – miasto w płd. Hiszpanii, w dolinie rzeki Genil w Górach Betyckich Jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii, słynna z pięknego położenia, licznych zabytków i niezapomnianych krajobrazów. Szczególny urok Granady polega na tym, że w ciągu kilku godzin można jeździć na nartach w górach Sierra Nevada, a potem kąpać się w Morzu Śródziemnym na Costa del Sol, oddalonym o ok. 70 km.

23 Plaża w okolicach Motril

24 Alhambra, warowny zespół pałacowy zbudowany w XIII w
Alhambra, warowny zespół pałacowy zbudowany w XIII w. przez Nasrydów i rozbudowany w XIV w., arcydzieło architektury arabskiej w Hiszpanii, którą cechuje niezwykłe bogactwo dekoracji wnętrz, m.in. arkadowe galerie kolumnowe, stalaktytowe sklepienia, ściany wykładane płytkami azulejos i barwnymi stiukami z ornamentem oraz malowidła ścienne.

25 Dziedziniec Mirtów, Alhambra.

26 Ogrody Pałacu Alhambra

27 Katedra,Santa María de la Encarnación, gotycko–renesansowa z XVI–XVIII w.; wnętrze o dług. 116 m, szer. 67 m, pięcionawowe, bogato zdobione rzeźbami, obrazami i wyposażone w dzieła sztuki. Widok na nawę główną

28 Przygotowały: Karolina Pawłowska Marta Brzozowska


Pobierz ppt "Hiszpania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google