Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonanie:Patryk Kaźmierczak

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonanie:Patryk Kaźmierczak"— Zapis prezentacji:

1 Wykonanie:Patryk Kaźmierczak
Moja okolica Wykonanie:Patryk Kaźmierczak

2 Konin Konin –miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce, położone w Dolinie Konińskiej nad rzeką Wartą, we wschodniej części województwa wielkopolskiego. Siedziba powiatu konińskiego.W latach stolica województwa konińskiego. Według danych GUS z 2009, miasto posiada mieszkańców.

3 Konin W północnej części Konina (Gosławice,Pątnów ) znajduje się zespół jezior z kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym (kluby żeglarskie, wioślarskie, przystanie). Wykorzystywanie wód ze zbiorników przez sąsiednie elektrownie powoduje, że ich temperatura jest wyższa niż w akwenach naturalnych (głównie wskutek wykorzystania wody do chłodzenia turbin pobliskich elektrowni). W celu zapobieżenia eutrofizacji jezior Pątnowskiego i Gosławskiego wykorzystywanych przez elektrownie, wprowadzono do nich niewystępujące w regionie naturalnie ryby –amury, co stanowi sporą atrakcję wędkarską. Funkcje rekreacyjne uzupełnia pobliski Ślesin z koloniami domków letniskowych.

4 Okolice Konina W okolicy Konina dominuje krajobraz polodowcowy z licznymi jeziorami, lasami, pagórkami, łąkami. Cześć terenów jest zajęta przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego lub przez hałdy czy jeziora będące efektem działalności górniczej. Szkody wyrządzone przez kopalnię, są stopniowo rekultywowane

5 Co warto zobaczyć? W pobliżu Konina warte zobaczenia są:
Kazimierz Biskupi, Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym. Pałac biskupów gnieźnieńskich w Ciążeniu Kościół pw. św. Piotra i Pawła z XIII w. w Starym Mieście Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Kawnicach Pałac w Kościelcu Kompleks klasztorny w Lądzie

6 Słup Milowy Słup milowy– najstarszy znak drogowy w Europie Środkowo- Wschodniej. Mieści się przy kościele św. Bartłomieja na konińskiej Starówce. Inskrypcja na nim głosi, że został ufundowany przez komesa Piotra Włostowica w 1151r. Pierwotnie (do 1828r.) umiejscowiony był w okolicach konińskiego zamku na obecnym Pl. Zamkowym, dawniej zwanym Rynkiem Garncarskim. Wskazywał połowę drogi z Kalisza do Kruszwicy. Na 2010 r. zaplanowano jego renowację.

7 Turystyka Konin to miasto atrakcyjne turystycznie z powodu swojego usytuowania w pobliżu jezior polodowcowych. Nad brzegami istnieje dobrze rozwinięta sieć wypożyczalni sprzętu wodnego, restauracji, hoteli i domków letniskowych. Amatorów wędrówek pieszych i rowerowych zainteresują szlaki w rejonie Złotej Góry i lasów Puszczy Bieniszewskiej, obfitujące w ostoje rzadkich gatunków flory i fauny. Także amatorzy ornitologii znajdą tutaj coś dla siebie – Nadwarciański Park Krajobrazowyjest miejscem licznie odwiedzanym przez ptactwo w czasie wiosennych i jesiennych migracji. Samo miasto jest warte zwiedzenia. Konińska Starówka posiada liczne zabytki, będące świadectwem jej wielowiekowej historii. W ostatnim czasie władze miasta realizują program "rewitalizacji starej części miasta", mający na celu przywrócenie świetności tej dzielnicy. Na terenie Konina jest oddanych do użytku kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych, kolejne są w budowie. Corocznie, w czerwcu, odbywa się Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, w którym uczestniczą wykonawcy z Europy oraz miast partnerskich.

8 Media Przegląd Koniński
Życie Konina – dodatek do Głosu Wielkopolskiego Radio Flash (od 1 marca 2008 Planeta FM) Telewizja Informacyjna Konin Telewizja – Wirtualna.TV Portal regionalny – Wirtualny Konin Portal regionu konińskiego – toKonin.pl Portal Konińskiej Starówki - konin-starowka.pl

9 Dworek Zofii Urbanowskiej
Dworek Zofii Urbanowskiej w Koninie - dworek znanej konińskiej pisarki Zofii Urbanowskiej znajduje się na skrzyżowaniu ulic Urbanowskiej i Obrońców Westerplatte, w kierunku zachodnim od placu Wolności. Wybudowany w połowie XIX wieku, na ścianie budowli jest tablica z 1957 roku wspominająca mieszkającą tu pisarkę. W ostatnich latach dworek przebudowany, mieścił się w nim Pałac Ślubów.

10 Źródło: www.wikipedia.org
KONIEC Źródło:


Pobierz ppt "Wykonanie:Patryk Kaźmierczak"

Podobne prezentacje


Reklamy Google