Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Systemy pełnoceramiczne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Systemy pełnoceramiczne"— Zapis prezentacji:

1 Systemy pełnoceramiczne

2 System Procera® polega na przemysłowej produkcji indywidualnych elementów koron, mostów, licówek i łączników na implanty.                                                                                                                                              

3 Procera® wykorzystuje koncepcję CAD/CAM (Computer Aided Dental Design/ Computer Aided Manufacturing) komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie elementów Procera®.

4 Korona wykonana tym systemem składa się z gęsto spiekanego tlenku glinu o wysokiej czystości w połączeniu z licującą porcelaną.                              

5 Ideą Procery jest wspópraca pomiędzy pracownią protetyczną, a fabryką Procera Sandvik w Sztokholmie.
                                                                                          Pracownia jest odpowiedzialna za uzyskanie wycisków od lekarza i oddanie uzupełnienia, które spełnia wysokie wymagania pacjenta w zakresie funkcji i estetyki.

6 Na początku pracy lekarz w gabinecie musi precyzyjnie przygotować ząb pod przyszłą koronę. Ważne jest dokładne zaznaczenie brzegu preparacji na zębie, aby uzyskać precyzyjne odbicie pobrzeża na wycisku i określenie zasięgu przyszłej korony.

7 Preparacja pod koronę pełnoceramiczną

8

9

10

11

12

13

14 Po zakończeniu opracowywania pobrany zostaje wycisk zgodnie z ogólnie przyjętą metodyką. Model wykonany zostaje w pracowni protetycznej. Po osadzeniu modelu roboczego oraz modelu zębów przeciwstawnych w artykulatorze model opracowanego zęba ( tak zwany "słupek" ) jest wyjmowany z całości modelu i przygotowywany do skanowania za pomocą skanera.

15 System Procera składa się z komputerowo sterowanego stanowiska projektowania w pracowni protetycznej, które jest połączone poprzez modem internetowy z Procera Sandvik AB w Sztokholmie w Szwecji, gdzie wytwarzana jest czapeczka. Na tym stanowisku projektowania urządzenie skanujące, połączone z komputerem, analizuje powierzchnię modelu gipsowego czyli repliki opracowanego zęba.

16 Sonda skanera doprowadzona jest do kontaktu z modelem zęba (słupkiem) w celu rozpoczęcia procesu skanowania. Podczas gdy stolik skanera obraca się, kontakt pomiędzy sondą skanera a słupkiem utrzymywany jest przy użyciu niezwykle małej siły.                              

17 Podczas obrotu stolika, notowany jest jeden punkt na każdy z 360 stopni obwodu słupka. Po każdym obrocie słupka sonda jest unoszona i automatycznie odczytywana jest kolejna linia skanowania, aż do uzyskania danych z powierzchni całego modelu opracowanego zęba. Kształt powierzchni słupka opisuje około zanalizowanych punktów                               

18 Wykonanie czapeczki (wewnętrznej części korony)
Czapeczka zostaje wykonana przy użyciu skomplikowanej technologii napylania i techniki CAD/CAM (komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie). Proces ten zakłada 20 procentowy skurcz tlenku glinu podczas spiekania odpowiednio powiększonego modelu z ogniotrwałego materiału. Proszek tlenku glinu o wysokiej czystości jest napylany na powierzchnie powiększonego modelu. Zewnętrzny kształt jest frezowany, a czapeczka ulega spiekaniu aż do osiągnięcia pełnej gęstości (maksymalnego upakowania). Czapeczka jest kontrolowana pod względem jakości i wysyłana pocztą do pracowni, gdzie technik kończy wykonanie korony poprzez napalenie licowania z porcelany

19 Napalanie porcelany Dzięki specjalnej porcelanie Procera All Ceram uzyskuje się wspaniale, estetyczne i biozgodne korony. Jakkolwiek czapeczka jest gęsta, to jednak nadal umożliwia przechodzenie światła i uzyskanie przezierności, która jest niezbędna do stworzenia korony estetycznej. Jednakże czapeczka nie jest przezroczysta i nie umożliwia przebarwieniom zębiny lub innym niekorzystnym zmianom koloru.

20 Zalety systemu Procera
Niezwykła wytrzymałość Doskonałość odwzorowania natury ( uzupełnienia wykonane tym systemem przewodzą światło ) Nie zawierają metalu ( w całości zbudowane z materiału ceramicznego) minimalizuje to ryzyko alergii Doskonała jakość Nie zmieniają koloru Są idealnie dopasowane ( wręcz idealna szczelność brzeżna ) Biozgodność z dziąsłem i tkankami zęba Cechy optycznie zbliżone do natury ( opalizacja przezierność, fluorescencja ) Osadzenie możliwe przy pomocy dowolnego dostępnego cementu Można stosować do odbudowy wszystkich zębów, polecany głownie w odcinku przednim Odporność na złamania


Pobierz ppt "Systemy pełnoceramiczne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google