Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRAVEL – DO IT!!! Geography and English Project. Our aims Po raz kolejny wystartowaliśmy w konkursie dla prowadzonych przez powiat nakielski szkół i placówek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRAVEL – DO IT!!! Geography and English Project. Our aims Po raz kolejny wystartowaliśmy w konkursie dla prowadzonych przez powiat nakielski szkół i placówek."— Zapis prezentacji:

1 TRAVEL – DO IT!!! Geography and English Project

2 Our aims Po raz kolejny wystartowaliśmy w konkursie dla prowadzonych przez powiat nakielski szkół i placówek oświatowych na organizację zajęć pozalekcyjnych, których celem jest stworzenie warunków i możliwości alternatywnego spędzania wolnego czasu dla młodzieży. Projekt zyskał uznanie i na jego realizację otrzymaliśmy grant w wysokości 6000zł z funduszy Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

3 Our aims Projekt będzie realizowany od 1 marca do 31 sierpnia 2009r. Cele projektu: - umożliwienie uczniom spędzanie w sposób atrakcyjny wolnego czasu,- stworzenie szansy wzbogacenia zasobu słownictwa geograficznego w j. angielskim, a tym samym wyrobienie sprawności językowej, -przygotowanie ucznia do swobodnego poruszania się w przestrzeni geograficznej poprzez pracę kompasem i mapą topograficzną,- ukazanie form krajobrazu polodowcowego w sposób naturalny i praktyczny poprzez wycieczki rowerowe i wycieczkę autokarową( Dębowa Góra, Wieżyca),- kontakt z geografią regionalną-Kaszuby,- Wycieczka krajoznawcza do Łeby- ruchome wydmy, typy wybrzeży Bałtyku, Słowiński Park Narodowy,- umiejętność współdziałania w grupie, podejmowanie działań, rozwiązywanie zadań- udział młodzieży w dziennej i nocnej imprezie na orientację,- tworzenie prezentacji multimedialnej,- współpraca z Biblioteką Gminną, - wyrobienie odpowiedzialności wśród uczestników za powierzone zadania.

4 ANIELINY – baptism of fire W marcu wybraliśmy się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Anielinach, aby realizować geograficzo- językowy projekt pt. Podróżuj, zdobądź się na to. W ramach tego wyjazdu śpiewaliśmy piosenki w języku angielskim, wykonywaliśmy różne zadania i rozwiązywaliśmy krzyżówki. Braliśmy udział w różnych grach i zabawach. Największą atrakcją było zaprojektowanie logo z nazwą projektu na koszulkach, które będę nam towarzyszyć podczas trwania realizacji projektu. Atrakcyjny dzień uwieczniliśmy pyszną kolacją przygotowaną przez uczniów. Po kolacji udaliśmy się do pokoi na wypoczynek.

5 Starting point in Anieliny

6 Wspólne zabawy ….

7 Podróżuj, zdobądź się na to!

8 MAPS IN A NUTSHELL 14 kwietnia 2009r. Uczestniczy projektu geograficzno- językowego pt.: Podróżuj zdobądź się na to spotkali się w szkolnej auli. Współautorka projektu pani Anna Krzemińśka - Kaczyńska przeprowadziła lekcję geografii w języku angielskim. Następnie wszyscy wzięli udział w konkursie geograficzno- językowym pt.: Maps in a Nutshell, największą wiedzą wykazali się uczniowie: Anna Wiktorowska, Krzysztof Michałek, Jagoda Lepszczyńska, Anna Wojtalewicz, Alicja Stałowska i Kinga Darul. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Tego dnia nie zabrakło, również gier i zabaw językowych i ruchowych. Pani Anna Krzemińska- Kaczyńska zaprezentowała obecnym możliwość ubiegania się o grant w celu wymiany młodzieży krajów europejskich w ramach programu Comenius i przebieg realizacji projektu The Image of the Other w Kolegium Europejskim w Krakowie. To było bardzo ciekawe doświadczenie i miło spędzony czas!!!

9 English lessons and some competitions …

10 Painting the town red!!!

11 Travel on world`s maps!!!

12 Cycling to Borek Reserve 27.04.2009r. Odbyła się wycieczka rowerowa do rezerwatu przyrody-Borek. Celem zajęć było sprawne posługiwanie się kompasem i mapą topograficzną w terenie, wykonanie szkicu trasy wycieczki z zaznaczeniem kierunków geograficznych, rozpoznanie flory oraz pomników przyrody znajdujących się na terenie rezerwatu. Uczniowie pracowali w wcześniej wytypowanych zespołach wykonywali ciekawe zadnia z godnie z podaną instrukcją i zapisywali w karcie pracy. Po powrocie do szkoły liderzy zaprezentowali zgromadzony materiał, podzielili się wrażeniami z wycieczki, ocenili trasę pod względem atrakcyjności terenu i dokonali samooceny pracy. Było to ciekawe a zarazem przyjemne doświadczenie.

13 Borek - Reserve

14 Team work

15 Team Work

16 My place in Europe – Europe Day W ramach zajęć pozalekcyjnych uczestnicy projektu przygotowali zagadnienia związane z problematyką europejską. Wspólnymi siłami udało im się osiągnąć zamierzony cel. Aby urozmaicić ten szczególny dzień przygotowali, również wystawę fotograficzną " Zwiedzamy Polskę i Europę" prezentującą krajoznawcze walory wybranych państw europejskich i ciekawe zakątki naszego kraju.

17 Working on the projects

18 Art Exhibition and we

19 Europe Day … Ponadto uczestnicy opracowali zadania i przeprowadzili konkurs "Co wiesz o Europie ?" dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych naszej szkoły. Zawodnicy pracując metodą stacji rozpoznawali charakterystyczne zabytki państw europejskich, odgadywali i podawali angielskie nazwy stolic państw, rozpoznawali flagi, krainy i regiony geograficzne państw UE. Najlepsi okazali się przedstawiciele klas: 1a,2c,3a,1 TAK/TW. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy!!!

20 Checking our knowledge

21 The end Designed by Kinga Darul


Pobierz ppt "TRAVEL – DO IT!!! Geography and English Project. Our aims Po raz kolejny wystartowaliśmy w konkursie dla prowadzonych przez powiat nakielski szkół i placówek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google