Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs międzyszkolny z języka angielskiego pod Honorowym Patronatem Mirosława Piotrowskiego- posła do Parlamentu Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs międzyszkolny z języka angielskiego pod Honorowym Patronatem Mirosława Piotrowskiego- posła do Parlamentu Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Konkurs międzyszkolny z języka angielskiego pod Honorowym Patronatem Mirosława Piotrowskiego- posła do Parlamentu Europejskiego

2 Ogólne informacje o konkursie
Konkurs międzyszkolny z języka angielskiego organizowany przez Gimnazjum nr 11 w Lublinie został zainicjowany przez nauczycieli tej szkoły w roku szkolnym 2003/ Odbywa się co roku i jest adresowany do uczniów wszystkich gimnazjów miasta Lublin. Konkurs ma na celu połączenie umiejętności językowych z wiedzą z zakresu historii, geografii, przyrody, WOS i dzięki swej oryginalnej formie cieszy się niezmiennie dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli lubelskich gimnazjów. Od trzech lat Honorowy Patronat nad konkursem pełni pan profesor Mirosław Piotrowski- poseł do Parlamentu Europejskiego, który również funduje nagrody główne dla finalistów konkursu- wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

3 Regulamin konkursu Konkurs jest dwuetapowy. Przystępują do niego drużyny 2-3-osobowe.Pierwszy etap konkursu polega na przedstawieniu tematu konkursu w formie plakatu, albumu lub prezentacji multimedialnej. Prace muszą być wykonane w języku angielskim, zaś czas jej wykonania wynosi dwa miesiące. Kryteria oceny pracy to poprawność językowa i merytoryczna, estetyka i oryginalność wykonania. Autorzy najlepszych prac przechodzą do drugiago etapu( finału), który ma miejsce w kwietniu w Gimnazjum nr 11 w Lublinie. Finał konkursu ma formę quizu lub krótkich form scenicznych w języku angielskim, które tematycznie są związane z pierwszym etapem. W skład komisji konkursu wchodzą: przedstawiciele wydawnictw Oxford, Macmillan, Pearson, Cambridge przedstawiciel księgarni językowej Bookland, sekretarz biura poselskiego profesora Mirosława Piotrowskiego oraz doradca metodyczny nauczycieli języka angielskiego. Wszyscy finaliści otrzymują dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe i znane lubelskie firmy. Nagrodą główną jest wyjazd na wycieczkę do Strasburga ufundowany przez Patrona konkursu- profesora Piotrowskiego.

4 Tematy naszych konkursów
1.FAMOUS FACES & THEIR PLACES ( Sławne postacie naszego regionu i miejsca z nimi związane) 2.LUBLIN REGION -THE PLACE WHICH ATTRACTS YOUNG PEOPLE ( Lubelszczyzna miejscem atrakcyjnym dla ludzi młodych) 3. LUBLIN- MY CANDIDATE FOR THE EUROPEAN CAPITAL OF CULTURE ( Lublin moim kandydatem na Europejską Stolicę Kultury ) 4. LUBLIN & ITS ENGLISH- SPEAKING TWIN CITIES ( Lublin i jego anglojęzyczne miasta partnerskie) 5. A SIGHTSEEING TOUR AROUND THE CITY OF LUBLIN ( Miejsca w Lublinie , które warto zwiedzić )

5 Komisja konkursu w trakcie obrad
5

6 Zwycięska drużyna IX edycji konkursu

7 Wycieczka do Parlamentu Europejskiego

8 Konkurs Famous Faces & Their Places

9 za obejrzenie naszej prezentacji !
Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji ! Prezentację przygotowała : Agnieszka Goliszek


Pobierz ppt "Konkurs międzyszkolny z języka angielskiego pod Honorowym Patronatem Mirosława Piotrowskiego- posła do Parlamentu Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google