Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny internet."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny internet

2 Zasady bezpiecznego korzystania z internetru
Zasada 1 Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką.

3 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 2 Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!

4 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 3 Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią.

5 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 4 Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś jest wulgarna lub niepokojąca nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

6 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 5 Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.

7 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 6 Kiedy coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

8 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 7 Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji.

9 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 8 Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz żeby oni traktowali Ciebie.

10 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 9 Szanuj prawo własności w Sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie zawsze podawaj ich źródło pochodzenia.

11 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 10 Spotkania z osobami poznanymi w Internecie mogą być niebezpieczne! Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym pamiętaj, aby zawsze skonsultować to z rodzicami!!! Na spotkania umawiaj się tylko w miejscach publicznych i idź na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanej dorosłej osoby.

12 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 11 Uważaj na e od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj maile od nieznajomych.

13 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 12 Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w Internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.

14 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 13 Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz komputerowi i staraj się go nie przekraczać.

15 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 14 Jeżeli prowadzisz w Internecie stronę lub bloga, pamiętaj, że mają do niej dostęp również osoby o złych zamiarach. Nigdy nie podawaj na swojej stronie adresu domowego, numeru telefonu, informacji o rodzicach, itp. Bez zgody rodziców nie publikuj też na niej zdjęć swoich, rodziny ani nikogo innego, kto nie wyrazi na to zgody.

16 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 15 Rozmawiaj z rodzicami o Internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, które Cię niepokoją. Pokazuj im również strony, które Cię interesują i które często odwiedzasz.

17 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 16 Jeżeli twoi rodzice nie potrafią korzystać z Internetu, zostań ich nauczycielem. Pokaż im jakie proste jest serfowanie po Sieci. Zaproś ich na Twoje ulubione strony, pokaż im jak szukać w Internecie informacji.

18 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 17 Zadbaj o ukrycie przed obcymi swoich prawdziwych danych. Nie używaj w adresie poczty elektronicznej swojego imienia i nazwiska.

19 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 18 Jeżeli chcesz coś kupić w Internecie, zawsze skonsultuj to z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej i nie wypełniaj internetowych formularzy bez wiedzy i zgody rodziców.

20 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu
Zasada 19 W Sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Czy masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe? Jeżeli nie, to porozmawiaj o tym z rodzicami. Wybierzcie wspólnie i zainstalujcie odpowiedni program.

21 Internet oknem na świat
Internet – na początku używany przez amerykańskie wojsko, teraz to symbol najnowocześniejszej technologii, wkraczającej do mieszkań milionów właścicieli komputerów. To największa sieć komputerowa łącząca tysiące firm i osób prywatnych, przesyłających miliardy bajtów informacji każdego dnia. Internet jest przydatnym do nauki, pracy i zabawy narzędziem. Niestety, jak każde narzędzie może być używane do dobrych jak i złych działań. Więc czy internet jest bezpieczny ? Czy jest zagrożeniem ?

22 Zalety internetu szybka komunikacja z ludźmi na całym świecie ( np. przesyłanie i, czat), szybkie przesyłanie informacji, listów, zdjęć ( darmowa poczta), edukacja i szybkie znajdowanie informacji, szybkie korzystanie ze swojego konta bankowego, przelewy pieniędzy, opłacanie rachunków itp., umożliwia wiele rozrywek ( np. gry, muzyka, filmy) robienie zakupów przez Internet, a także darmowe ściąganie plików przez różne programy.

23 Internet pochłaniacz czasu

24 Wady internetu przy ściąganiu plików z Internetu można w łatwy sposób, także w niewiedzy ściągnąć wirusy, których usunięcie może nas nie tylko sporo kosztować, ale także może to spowodować utratę danych, Internet stanowi wielkie zagrożenie dla dzieci i młodych ludzi. Dzieci narażone są na liczne treści erotyczne przeznaczone dla osób pełnoletnich, z materiałami epatującąymi przemoc, kontakt z internetowymi oszustami, nieświadome uczestniczenie w działaniach niezgodnych z prawem czy nieświadome udostępnianie informacji rozpowszechnienie piractwa komputerowego czyli np. ściągania nielegalnych plików (filmów, muzyki) z Internetu przez różne programy,

25 Internet budzi większą agresje u młodzieży i osób dosorłych

26

27 „44% Polaków w wieku 16-76 lat regularnie korzysta z Internetu”


Pobierz ppt "Bezpieczny internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google