Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program wsparcia biznesu AIP 2.0

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program wsparcia biznesu AIP 2.0"— Zapis prezentacji:

1 Program wsparcia biznesu AIP 2.0
Pełnosprawny Student VII Kraków, 29 października 2013 r. Program wsparcia biznesu AIP 2.0 jako sposób na aktywizację zawodową studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami Sebastian Kolisz Dyrektor AIP Kraków

2 Polska Przedsiębiorcza (PP) poprzez swoje działania stanowi obecnie
jedną z największych i najważniejszych instytucji w Europie wspierających start’upy. W ramach dotychczasowej działalności wykreowała kilkadziesiąt inicjatyw promujących przedsiębiorczość wśród młodych osób i wspiera rozwój kilku tysięcy biznesów w różnych fazach rozwoju.

3 Od start’upu do globalnej marki
Obecnie ekosystem Polski Przedsiębiorczej tworzą trzy silne marki: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Seed Capital oraz Business Link, które komplementarnie wspierają rozwój start’upów od fazy inkubacji do fazy globalnego rozwoju.

4 AIP to największa w Europie sieć 40 inkubatorów , które zapewniają możliwość testowania swojego pomysłu na biznes w warunkach rynkowych. Pakiet AIP umożliwia skupienie się wyłącznie na rozwoju swojej działalności, z wykorzystaniem narzędzi formalno-organizacyjnych, edukacyjnych i marketingowych. AIP to największa w Europie sieć 40 inkubatorów, które zapewniają możliwość testowania swojego pomysłu na biznes w warunkach rynkowych. Pakiet AIP umożliwia skupienie się wyłącznie na rozwoju swojej działalności, z wykorzystaniem narzędzi formalno-organizacyjnych, edukacyjnych i marketingowych.

5 Pod skrzydłami AIP działa obecnie niemal 1. 500 firm, zaś 6
Pod skrzydłami AIP działa obecnie niemal firm, zaś firm opuściło AIP i z powodzeniem funkcjonuje na rynku. W AIP Kraków obecnie funkcjonuje ponad 180 firm, co daje społeczność ponad 200 osób.

6 Program wsparcia przedsiębiorczości i biznesu AIP 2.0 tworzą obszary
FIRMA + WIEDZA + SPOŁECZNOŚĆ, z których każdy realizuje inne cele i dopasowany jest do różnych potrzeb wynikających z fazy rozwoju start’upu.

7 StartUp On-Line Innowacyjny system rejestracji biznesu korzystając z osobowości prawnej AIP.

8 StartUp On-Line cd. - Innowacyjny system rejestracji biznesu korzystając z osobowości prawnej AIP. Takie rozwiązanie oszczędza czas (brak konieczności udawania się osobiście do jakichkolwiek urzędów) i pieniądze (dobrowolny ZUS) oraz redukuje ryzyko związane z prowadzeniem działalności (łatwość wejścia i wyjścia z biznesu). AIP zapewnia wszystkim start'upom obsługę księgową, prawną, administracyjną oraz narzędzia do prowadzenia firmy takie jak firmowe konto bankowe, oprogramowanie do faktur, formularz kontaktu z prawnikami. Wszystkie narzędzia dostępne są on-line, także kontakt z biurem AIP w Krakowie z powodzeniem odbywa się drogą ową i telefoniczną, dlatego osoby z niepełnosprawnościami są w stanie prowadzić swój biznes bez konieczności przychodzenia do biura AIP.

9 StartUp Contracts Zniżki i inne benefity na usługi B2B u partnerów AIP.

10 StartUp House Bezpłatny dostęp do ponad 40 nowoczesnych biur w całej Polsce na terenie największych uczelni (coworking, multimedialne salki szkoleniowe).

11 StartUp Kick-off Wsparcie i doradztwo biznesowe udzielane liderom start’upów na indywidualnych spotkaniach z Dyrektorem AIP W celu ułatwienia kontaktu osobom z niepełnosprawnościami spotkania mogą odbywać się także w formie wideokonferencji.

12 StartUp Mentoring spotkania start’upów z właścicielami dużych biznesów oraz z najzdolniejszymi laureatami programów AIP, podczas których liderzy start’upów mają okazję otrzymać praktyczne porady dotyczące rozwijania biznesu. Spotkania mogą odbywać się także w formie wideokonferencji.

13 StartUp Training Cotygodniowe bezpłatne szkolenia z tematów biznesowych organizowane dla start’upów. Do prowadzenia szkoleń AIP zaprasza profesjonalistów – trenerów i coachów lub doświadczonych przedsiębiorców z regionu. - Raz w miesiącu AIP organizuje także Training Online, który ma formę transmisji online na żywo z Warszawy lub szkolenia umieszczonego w sieci i udostępnianego zainteresowanym przez link do obejrzenia w dogodnym czasie

14 StartUp Mixer Duże, comiesięczne imprezy mające na celu integrację trzech środowisk – młodych przedsiębiorców z AIP, doświadczonych przedsiębiorców z kilkunastoletnim stażem na rynku oraz wszystkich osób zainteresowanych przedsiębiorczością i prowadzeniem własnego biznesu. Podczas każdej imprezy trzy młode firmy z AIP prezentują na scenie swoje biznesy, oceniają ich eksperci – znany przedsiębiorca w danej branży oraz dyrektor inkubatora. Po wyborze najlepszego start’upu wieczoru jest czas na integrację i networking przy poczęstunku. AIP StartUp Mixer to jedne z najciekawszych spotkań społeczności start’upowych w Polsce, podczas których młodzi ludzie mają okazję wymienić się kontaktami i pomysłami, poznać doświadczonych przedsiębiorców z różnych branż i ciekawe business case’y.

15 StartUp Mixer cd.

16 StartUp Cup To zacieśnianie więzi i kontaktów biznesowych powstałych w ramach ekosystemu AIP podczas rozgrywek sportowych i wyjazdów integracyjnych.

17 GrowUp StartUp To organizowane raz w roku prestiżowe ogólnopolskie spotkanie społeczności start’upowej, podczas którego spotykają się zwycięzcy StartUp Mixerów z poszczególnych inkubatorów. GrowUp StartUp ma na celu wyłonienie najlepszego polskiego start’upa danego roku.   Wartość rynkowa usługi AIP to ponad 2500 zł. Dzięki wsparciu z dotacji 5.2 POIG przedsiębiorca w AIP inwestuje jedynie 250 zł miesięcznie za całość usługi.

18 W Krakowie funkcjonują cztery biura AIP:
Uniwersytet Ekonomiczny ul. Rakowicka 27, Pawilon A, pokój:  –106 (podziemie) Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego, ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Budynek A, pokój 013 (parter) Uniwersytet Rolniczy, al. 29 Listopada 46 (budynek Wydziału Leśnego), pokój: 022 (parter) Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, ul. Westerplatte 11, pokój B13 (II piętro za Aulą)

19 www.aipkrakow.pl www.facebook.com/aip.krakow
Zapraszamy do kontaktu z AIP Kraków. Odpowiemy na wszelkie pytania: główne biuro w Krakowie: ul. Rakowicka 27, Pawilon A, pok. (-106) telefon stacjonarny: (12) komórka: (Dyrektor AIP Kraków, Sebastian Kolisz) lub

20 email: sebastian.kolisz@aipkrakow.pl
Dziękuję za uwagę Sebastian Kolisz Dyrektor AIP Kraków tel Konferencja pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznika Praw Absolwenta oraz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Patroni honorowi: Partner: Patroni medialni:


Pobierz ppt "Program wsparcia biznesu AIP 2.0"

Podobne prezentacje


Reklamy Google