Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Każdy z nas jest w stanie poświęcić chwilę na sprzątanie okolicy, wielu może zaoszczędzić energię elektryczną, wyłączając zbędne oświetlenie, a niektórzy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Każdy z nas jest w stanie poświęcić chwilę na sprzątanie okolicy, wielu może zaoszczędzić energię elektryczną, wyłączając zbędne oświetlenie, a niektórzy."— Zapis prezentacji:

1

2 Każdy z nas jest w stanie poświęcić chwilę na sprzątanie okolicy, wielu może zaoszczędzić energię elektryczną, wyłączając zbędne oświetlenie, a niektórzy – tak jak grupa uczennic z zatorskiego gimnazjum pod kierunkiem pani Marii Fila vice dyrektor ZSO Zator w dniach 29-30 marca – czyli Gminnym Dniu Ziemi promowała życie w zgodzie ze środowiskiem. Podczas spotkania, na które zaproszeni zostali uczniowie liceum i gimnazjum, poruszane były tematy wzrastającego poziomu zanieczyszczeń i wciąż ocieplającego się klimatu. Uczniowie uświadamiani byli także o niebezpiecznym dla losów naszej planety procederze wycinania lasów równikowych, które w głównej mierze zaopatrują naszą atmosferę w tlen. Jednak celem nie było jedynie pokazanie zagrożeń, ale także zaprezentowanie sposobów walki ze wzrostem zanieczyszczenia na Ziemi. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jak ograniczyć zużywanie nieodnawialnych surowców, jak zmniejszyć poziom produkowanych zanieczyszczeń i jak korzystać ze źródeł alternatywnej energii takiej jak np. promienie słoneczne. Promowano również baterie słoneczne wykorzystujące energię naszej gwiazdy do ogrzewania domów, zwłaszcza że na część kosztów związanych z kupnem i montażem można uzyskać dofinansowanie z organizacji i funduszy ekologicznych oraz społecznych. Nasza młodzież nie poprzestała na wysłuchaniu prelekcji, ale wdrożyła teorię w życie. Między 29 marca a 4 kwietnia wszystkie klasy zarówno gimnazjum i liceum, jak i szkoły podstawowej ruszyły sprzątać naszą miejscowość. Z pewnością mieszkańcy Zatora zauważyli różnicę, ale nie to było najważniejsze: poprzez działanie a nie teorię można przecież nauczyć się najwięcej, wobec tego odpowiednio wykształcone nawyki sprawią, że świat będzie bardziej czysty. Młodzież zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności za planetę, a to może przyczynić się do jej uratowania i anomaliami nim spowodowanymi. Jest to niewątpliwie bardzo dobre przedsięwzięcie, aczkolwiek mogłoby być jeszcze lepsze, gdyby do akcji przyłączyła się większa ilość dorosłych. /Maciej Ryłło/

3 Dziewczyny prowadzące apel z okazji Gminnego Dnia Ziemi

4

5

6 Każdy sprząta jak potrafi. Jednak nikomu nie udało się uchwycić sprzątających nauczycieli.

7 Z czasem uczniowie ujawniają także zainteresowania dorosłych.

8

9 Z pełnymi workami i w świetnych humorach wszyscy wrócili do szkoły, gdzie zebrane odpady zostały złożone przy pojemnikach segregacyjnych.

10 Patryk Nowak IIIa


Pobierz ppt "Każdy z nas jest w stanie poświęcić chwilę na sprzątanie okolicy, wielu może zaoszczędzić energię elektryczną, wyłączając zbędne oświetlenie, a niektórzy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google