Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W związku z postępującą degradacją środowiska naturalnego cała społeczność szkolna wraz z lokalnymi władzami włączyła się w wiele akcji, projektów i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W związku z postępującą degradacją środowiska naturalnego cała społeczność szkolna wraz z lokalnymi władzami włączyła się w wiele akcji, projektów i."— Zapis prezentacji:

1

2

3 W związku z postępującą degradacją środowiska naturalnego cała społeczność szkolna wraz z lokalnymi władzami włączyła się w wiele akcji, projektów i konkursów mających na celu „zaszczepienie” dzieciom umiejętności właściwego współżycia ludzi z przyrodą. Prezentacja ta przedstawia wybrane projekty, które były realizowane w naszej szkole w latach 2009 – 2014.

4 „Sprzątanie Świata” W naszej szkole od wielu lat prowadzona jest akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA, podczas której zbieramy i segregujemy śmieci w najbliższej okolicy.

5 „Marsz ekologiczny” Marsz ekologiczny jest organizowany, po to aby zachęcić mieszkańców naszej gminy do poszanowania przyrody.

6 „Święto drzewa” W szkole odbywa się akcja sadzenia drzew, podczas której uczniowie wraz z nauczycielami korzystając ze wskazówek i wiedzy leśnika sadzą drzewa podarowane przez Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski.

7 Uczniowie naszej szkoły biorą udział w licznych konkursach organizowanych przez instytucje związane z ochroną przyrody. Parki Krajobrazowe: Konkurs plastyczno – techniczny „BUDKA LĘGOWA” Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski: Konkurs fotograficzny „Jesień idzie przez park”

8 Parki Krajobrazowe: „Poznajemy parki krajobrazowe Polski” Parki Krajobrazowe: „Projekt wykonania i rozwieszenia budek lęgowych w parkach, lasach lub ogrodach na terenie Zamojszczyzny”

9 „Akcja bocian” Celem akcji jest monitorowanie lęgów bociana białego. Uczniowie naszej szkoły nie tylko prowadzą obserwację bocianich gniazd, ale także potrafią połączyć edukację z dobrą zabawą.

10 Wycieczki umożliwiają bezpośredni kontakt z przyrodą. Będąc jej uczestnikami rozwijamy i wzbogacamy posiadane wiadomości. Wycieczka do Arboretum w Nadleśnictwie Narol Wycieczka do Rezerwatu Skamieniałych Drzew „Jalinka” w Siedliskach

11 Spotkania z leśnikami i myśliwymi wzbogacają wiedzę o lesie, jego mieszkańcach oraz panujących tam zwyczajach. Są też okazją do prezentacji prac plastycznych związanych z lasem.

12 Dziękuję za uwagę Dziękuję za uwagę Gabriela Kowal kl. V a Szkoła Podstawowa im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej


Pobierz ppt "W związku z postępującą degradacją środowiska naturalnego cała społeczność szkolna wraz z lokalnymi władzami włączyła się w wiele akcji, projektów i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google