Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Harry Potter I Kamień Filozoficzny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Harry Potter I Kamień Filozoficzny."— Zapis prezentacji:

1 Harry Potter I Kamień Filozoficzny

2 Autor Joanne Kathleen Rowling, właśc. Joanne Murray (ur. 31 lipca 1965 w Chipping Sodbury) – angielska pisarka, autorka serii Harry Potter. Z wykształcenia filolog klasyczny.

3 Opis książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny opisuje bogate w tajemniczość przygody. Opowiada o tym, że nawet mała, na pierwszy rzut oka niepozorna istota, może wpłynąć na losy świata i walczyć ze złem. Bohaterem jest Harry, syn sławnych czarodziejów – Potterów. Jest on chłopcem niezwykłym, od urodzenia naznaczonym piętnem w postaci blizny na czole, która powstała w niebezpiecznych okolicznościach. Akcja powieści toczy się w Londynie pod koniec XX wieku oraz w szkole dla czarodziejów – Hogwarcie. 

4 Recenzja Uważam, że warto przeczytać tą książkę . Jest to książka pełna przygód, niespodzianek, a także humoru. Czytając ją przenosimy się w świat Harry’ego, oczyma wyobraźni widzimy dokładne miejsca i postacie przedstawione w książce. Trzyma w napięciu do samego końca tak, że nie można się od niej oderwać. 

5 Opis fabuły Harry w swoje 11 urodziny dowiaduje się, że jest czarodziejem i posiada magiczne zdolności. Kiedy przyjeżdża do szkoły w Hogwarcie zaczynają się dziać podejrzane rzeczy. Ostatecznie Harry będzie musiał zmierzyć się ze złem i pokonać najpotężniejszego czarodzieja wszechczasów.

6 Dlaczego ta książka mogłaby zostać lekturą
Według mnie ta książka powinna zostać lekturą ponieważ uczy jak można poradzić sobie w trudnych sytuacjach, i że zawsze można liczyć na przyjaciół..

7 Dziękuję za uwagę Autor prezentacji: Karolina Matusiak

8 Źródła grafiki i tekstów: http://im-bookworm. blogspot
Źródła grafiki i tekstów: wikipedia


Pobierz ppt "Harry Potter I Kamień Filozoficzny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google