Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tytuł:Poradnik do programu PowerPoint?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tytuł:Poradnik do programu PowerPoint?"— Zapis prezentacji:

1 Tytuł:Poradnik do programu PowerPoint?
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł:Poradnik do programu PowerPoint?

2 Opis Programu PowerPoint
Microsoft PowerPoint – program do tworzenia prezentacji multimedialnych wchodzący w skład pakietu biurowego Microsoft Office. PowerPoint jest dostępny dla systemów Microsoft Windows oraz Mac OS.

3 Zastosowanie programu PowerPoint
PowerPoint przydaje się zarówno w szkole, na studiach, jak i w pracy zawodowej. Coraz częściej bowiem naszym zadaniem jest wygłaszanie publicznych prezentacji z wykorzystaniem slajdów.

4 Przejścia i animacje 1. Zaznaczamy naszą grafikę Smart Art i klikamy na zakładkę Animacje. Rozwijamy listę widoczną na obrazku obok 

5 Przejścia i animacje 2. Dostępne na niej są różne sposoby animacji. W przykładzie Komputer Świata wybieramy Kolejno.

6 Przejścia i animacje 3. Gdybyśmy chcieli, aby kolejne wiersze tekstu pojawiały się stopniowo po zaznaczeniu pola tekstowego, także klikamy na Animacje i z listy wybieramy na przykład Akapitami poziomu pierwszego.

7 Przejścia i animacje 4. Naszą prezentację mogą ożywić także efekty przejść pomiędzy slajdami. Aby je dodać do naszych slajdów, wybieramy jeden z efektów z listy znajdującej się na zakładce Animacje. Po kliknięciu na skierowaną w dół strzałkę z prawej strony listy zobaczymy więcej opcji. Następnie klikamy na przycisk Zastosuj do wszystkich, aby to samo przejście użyte zostało pomiędzy każdym slajdem w prezentacji

8 Jak modyfikować wygląd całej prezentacji?
1. Klikamy na zakładkę Projekt. Jej centralną część zajmują motywy. Pamiętamy je z poprzedniej strony, gdzie rozpoczynaliśmy tworzenie naszej prezentacji. Klikając na którąś z miniatur, możemy nadać nowy motyw całej naszej prezentacji. Aby zobaczyć więcej motywów, klikamy na strzałkę w prawym dolnym rogu.

9 Jak modyfikować wygląd całej prezentacji?
2. Oprócz motywów naszej prezentacji nadać możemy różne style tła. Wystarczy kliknąć na rozwijaną listę Style tła, a zobaczymy kolorowe prostokąty, które symbolizują barwy teł. Będą one różne w zależności od wybranego aktualnie motywu. Zmiana tła, podobnie jak w przypadku motywu, wpływa na wszystkie slajdy w naszej prezentacji.

10 Modyfikujemy wygląd wstawionych zdjęć i pól tekstowych
1. Jeżeli chcemy wprowadzić tekst na slajdzie w miejscu, gdzie nie ma przewidzianej do tego ramki, możemy taką ramkę stworzyć samodzielnie. W tym celu klikamy na zakładkę Wstawianie i na przycisk Pole tekstowe. Następnie rysujemy ramkę tekstową na slajdzie i wewnątrz niej wprowadzamy tekst.

11 Modyfikujemy wygląd wstawionych zdjęć i pól tekstowych
2.Obrazek w prezentacji możemy umieścić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na kliknięciu na ikonę obrazka w oknach niektórych typów slajdów (ikona z krajobrazem w lewej dolnej części ilustracji poniżej). Możemy też kliknąć na przycisk . Obraz na zakładce Wstawianie, zaznaczyć przeznaczoną do wstawienia grafikę i kliknąć na Wstaw.

12 Modyfikujemy wygląd wstawionych zdjęć i pól tekstowych
3. Natychmiast po wstawieniu obrazka na Wstążce pojawi się nowa zakładka (poniżej wyróżniona różowym kolorem).

13 Modyfikujemy wygląd wstawionych zdjęć i pól tekstowych
4. Zarówno stworzonemu przez nas polu tekstowemu, jak i wstawionemu obrazkowi możemy nadać specjalny styl. Do tego celu służy znajdujący się na zakładce Narzędzia główne przycisk Szybkie style. Po kliknięciu na niego zobaczymy listę szybkich stylów.

14 Wykorzystujemy wzorzec slajdów
1. Klikamy na zakładkę Widok, a następnie na przycisk Wzorzec slajdów. Na ekranie pojawią się miniatury slajdów, na których wyedytować można style wzorca różnych elementów prezentacji, takich jak tekst slajdu, tytuł czy podtytuł.

15 Wykorzystujemy wzorzec slajdów
2.Aby wstawić logo na naszym wzorcu slajdów, klikamy na pierwszy, największy slajd i klikając na zakładkę Wstawianie, wstawiamy obrazek, tak jak to robiliśmy w drugiej wskazówce na poprzedniej stronie - klikamy na przycisk Obraz.

16 Wykorzystujemy wzorzec slajdów
3.Zaznaczamy kliknięciem obraz do wstawienia i klikamy na Wstaw. Następnie zmniejszamy obraz do odpowiednich rozmiarów i umieszczamy go z brzegu slajdu. Możemy nadać mu jeden z efektów stylu obrazu, na przykład cień.

17 Używamy schematów SmartArt
1. Klikamy na zakładkę Wstawianie i na przycisk SmartArt. Na ekranie pojawia się okno pozwalające wybrać grafikę SmartArt.

18 Używamy schematów SmartArt
2. W naszym przykładzie klikamy na Relacja, zaznaczamy SmartArt Promieniowy zbiegający się i klikamy na OK.

19 Używamy schematów SmartArt
3. Pozwala ono na dodawanie kolejnych elementów schematu. Po edycji nasz slajd może wyglądać na przykład tak jak poniżej.

20 Używamy schematów SmartArt
4. Klikamy na schemat, aby na ekranie pojawiła się zakładka Narzędzia grafiki SmartArt.

21 Opracowali: Paweł Janiszewski Łukasz Kamiński
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Pobierz ppt "Tytuł:Poradnik do programu PowerPoint?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google