Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpiecznego Internetu Jak bezpiecznie korzystac z Internetu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpiecznego Internetu Jak bezpiecznie korzystac z Internetu?"— Zapis prezentacji:

1 Bezpiecznego Internetu Jak bezpiecznie korzystac z Internetu?
, Dzien Bezpiecznego Internetu 24 luty 2009 r. Jak bezpiecznie korzystac z Internetu? ,

2 Sieciakowe zasady bezpieczenstwa ,
Istnieją 4 główne sieciakowe zasady bezpieczeństwa, każda z nich jest tak samo ważna. Oto i one: Nie podawaj swoich danych! Nie ufaj osobom poznanym w Sieci! Mów, jeśli coś jest nie tak! Zabezpiecz swój komputer!

3 Nie podawaj swoich danych!
Najważniejsze jest to, aby osobom, których nie znamy nie podawać swoich danych, czyli imienia, nazwiska, adresu zamieszkania czy numeru telefonu, jeśli nie mamy pewności kim ta osoba jest naprawdę. Powinno się zwracać na to uwagę, ponieważ dostarczając komuś takich informacji ta osoba jest w stanie dowiedzieć się nawet tego, jaki jest nasz stan majątkowy.

4 Nie ufaj osobom poznanym w Sieci!
Osobami, które poznajemy w sieci mogą być wszyscy. Nigdy nie mamy pewności z kim tak naprawdę rozmawiamy. Dla własnego bezpieczeństwa nie powinniśmy rozmawiać z takimi osobami. Jeśli już rozmawiamy, nie powinniśmy podawać swoich danych, jeśli ktoś proponuje nam coś i nie oczekuje nic w zamian jest to podejrzane. Zaleca się zakończenie rozmowy po takim zdarzeniu.

5 Mów jeśli coś jest nie tak!
Jeśli rozmawiając z nieznajomymi na czacie padają różne dwuznaczne propozycje, ktoś próbuje Cię zastraszyć lub coś nie podoba ci się w zachowaniu takiej osoby jak najszybciej poinformuj rodziców o tym. Staraj się unikać później tej osoby. Nie możemy wierzyć we wszystkie słowa nieznajomego. Aby wywrzeć na nas dobre wrażenie najczęściej ktoś taki pokazuje siebie w jak najlepszym świetle, a my.. Niczego się nie domyślamy.

6 Zabezpiecz swój komputer
Przede wszystkim bezpieczeństwo nie tylko nasze ale i naszego komputera. Powinniśmy mieć zainstalowany dobry program antywirusowy na naszym komputerze. Wprawdzie żaden program nie chroni naszego komputera w 100 procentach, ale zawsze to jakaś ochrona danych. Tak więc zabezpieczajmy swój komputer tak jak to tylko możliwe, aby uniknąć włamania.

7 Podsumowanie. W sieci nikt nie jest bezpieczny. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu pokazać nam jakie niebezpieczeństwa na nas czekają w sieci oraz jak ich uniknąć. Stosując zasady sieciakowe możemy uchronić się od różnych nieprzyjemnych sytuacji. Uważajmy na to, z kim rozmawiamy, komu podajemy swoje dane chociaż najlepiej tego nie robić.! Ważne jest również to, aby unikać stron, których dobrze nie znamy. Wirusy tylko czyhają na to, aby zaatakować nasz komputer .

8 Serdecznie Dziękuję ;).
Paulina Ziemba Klasa 3a


Pobierz ppt "Bezpiecznego Internetu Jak bezpiecznie korzystac z Internetu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google