Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MIEJSKIE PRZDSZKOLE NR 10 W PIEKARACH ŚLĄSKICH ul. M

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MIEJSKIE PRZDSZKOLE NR 10 W PIEKARACH ŚLĄSKICH ul. M"— Zapis prezentacji:

1 MIEJSKIE PRZDSZKOLE NR 10 W PIEKARACH ŚLĄSKICH ul. M
MIEJSKIE PRZDSZKOLE NR 10 W PIEKARACH ŚLĄSKICH ul. M. Curie - Skłodowskiej 61

2 Historia naszego przedszkola sięga 1971r. Rozpoczęło ono
swoją działalność jako Państwowe Przedszkole Nr 1 w Brzozowicach-Kamieniu. Do dzisiaj ten dwukondygnacyjny budynek służy kolejnym pokoleniom.

3 Nasze przedszkole położone jest w dzielnicy Piekar Śląskich - Kamieniu
Nasze przedszkole położone jest w dzielnicy Piekar Śląskich - Kamieniu. Dzieci mają do dyspozycji duży ogród z huśtawkami, piaskownicami i „ciuchcią”. W ogrodzie jest również górka zjazdowa i letni basenik.

4 W przedszkolnym ogrodzie zawsze jest wesoło.

5 Hol naszego przedszkola…

6 Przedszkole posiada przestronne, funkcjonalne sale zabaw; przy każdej sali jest łazienka. Sale wyposażone są w zabawki, pomoce i sprzęt do zajęć edukacyjnych i gimnastycznych, każda sala posiada sprzęt RTV, posiadamy również pianino.

7 Dzieci w czasie prób do przedstawienia muzyczno-ruchowego

8 W kuchni przygotowywane są smaczne posiłki pod kierunkiem intendentki i kucharki.

9 W naszym przedszkolu pracuje doświadczona kadra pedagogiczna, stale podnosząca swoje kwalifikacje zawodowe. Przedszkolem kieruje mgr Czesława Czerwik. Pani dyrektor i dwie nauczycielki osiągnęły stopień nauczyciela dyplomowanego, jedna nauczycielka kończy staż na nauczyciela dyplomowanego, pozostałe nauczycielki to nauczyciele mianowani.

10 Nasze Przedszkolaki podzielone są na cztery grupy:
- Grupa I „Maluszki” dla dzieci 3- i 4- letnich - Grupa II „Średnia” dla dzieci 4- i 5-letnich - Grupa III „Starszaki” dla dzieci 5- i 6-letnich - Grupa IV „Starszaki” dla dzieci 5- i 6-letnich Każde dziecko w naszym przedszkolu traktowane jest indywidualnie i podmiotowo. Nauczycielki prowadzą zajęcia z dziećmi pracując metodami tradycyjnymi i nowatorskimi. W naszym przedszkolu pracujemy w oparciu o program „ABC… Program wychowania przedszkolnego XXI wieku” Anny Łady Grodzickiej, Wydawnictwo WSiP (Dz. U. Nr 2/2000 – Rozporządzenie MEN z dnia 1 grudnia 1999). W programie tym wprowadzono poziomy o wzrastającym stopniu trudności, a płynne poruszanie się między nimi pozwala nauczycielowi dostosować treści do różnic indywidualnych i potrzeb dzieci.

11 Innowacyjne metody czytania w przedszkolu:
Poza tym w naszym przedszkolu wykorzystujemy innowacyjne metody dydaktyczne. Innowacyjne metody czytania w przedszkolu: Metoda wprowadzania w świat pisma Ireny Majchrzak Matoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz Metoda globalnego czytania Glena Domana Metody twórcze w wychowaniu fizycznym: - Metoda ruchowej ekspresji twórczej Rudolfa Labana - Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - Metoda ekspresji ruchowej Carla Orffa Metoda gimnastyki rytmicznej A. i M. Kniesów Metody edukacji matematycznej - Metoda wspomagania rozwoju umysłowego prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

12 Przedszkole zapewnia dzieciom udział w zajęciach dodatkowych:
-jezyki obce (według życzenia rodziców) - zajęcia artystyczno-taneczne Na życzenie rodziców oferta zajęć dodatkowych może zostać wzbogacona. W ciągu roku szkolnego nasi wychowankowie biorą udział w imprezach i uroczystościach. Stałe pozycje wpisane w kalendarz szkolny w naszym przedszkolu to: - uroczystości rodzinne z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, - obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, - Mikołajki, - spotkania jasełkowe, - bale karnawałowe, - imprezy pod hasłem „Szukamy Wielkanocnego Zajączka” festyny rodzinne: wiosenne („Dzień Rodziny”) lub jesienne („Święto Pieczonego Ziemniaka”), - wyjazdy do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, - wyjazdy do kina, całodniowe wycieczki wyjazdowe; odwiedziliśmy w ostatnich latach takie miejscowości, jak: Warężyno k/Siewierza, Ustroń, Zielona, Rogożnik

13 Nasze przedszkole stale współpracuje
z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną, organizuje badania profilaktyczne, np. badania okulistyczne. W trosce o bezpieczeństwo dzieci nie tylko w przedszkolu, ale również w domu i na drodze, organizujemy cykliczne spotkania z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji. Prowadzimy współpracę z Miejską Szkołą Podstawową Nr 13, w której większość naszych absolwentów podejmuje naukę szkolną. Dzieci poznają szkołę, a nauczycielki przedszkola konsultują problem dojrzałości szkolnej z nauczycielami w szkole.

14 Od kilku lat współpracujemy z firmą STENA, uczestnicząc
wspólnie z rodzicami w akcji „Zbieramy-oszczędzamy lasy”. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje współpracy służącej dobru naszych wychowanków oraz innych dzieci. Wychowankowie naszego przedszkola biorą udział w konkursach kierowanych do dzieci przedszkolnych. Są to konkursy: - plastyczne - muzyczne - konkursy wiedzy - recytatorskie - przeglądy artystyczne.

15 AKTUALNOŚCI ROK SZKOLNY 2007/2008

16 Wrzesień 17 września Do przedszkola przyjechał teatrzyk dla dzieci „Skrzat” z przedstawieniem pt. „Dyzio Leniuszek”. 29 września W przedszkolu gościł pan policjant i przeprowadził z przedszkolakami pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

17 Październik 6 października
W ogrodzie przedszkolnym wspólnie z rodzicami naszych przedszkolaków zorganizowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka połączone z uroczystym Pasowaniem na Przedszkolaka. Wesołe zabawy, konkursy i pląsy prowadził wodzirej Kacperek. Rodzice, znajomi i przyjaciele naszego przedszkola mogli zakupić za symboliczną złotówkę pamiątki na jesiennym kiermaszu, napoje i słodkości w kawiarence, kiełbaski z grilla. A przy ognisku można było zjeść pieczone ziemniaki.

18 Listopad 20 listopada Dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Jak Kacperek żegnał jesień”. Przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości na temat charakterystycznych cech jesieni oraz sposobu przygotowywania się zwierząt do zimy. 26 listopada Jak co roku w listopadzie najważniejszymi postaciami w przedszkolu są PLUSZOWE MISIE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia również w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy uroczystość „Urodziny Misia”, a jej celem było dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy oraz uczenie okazywania pozytywnych uczuć i gestów wobec ulubionych pluszaków. W listopadzie nauczycielki naszego przedszkola wzięły również udział w warsztatach artystyczno – teatralnych: „To i owo, czyli jesiennie i zimowo”.

19 Grudzień 6 grudnia Do przedszkola przyjechał Święty Mikołaj. We wspaniałym stroju, w wyśmienitym humorze i oczywiście z prezentami dla każdego dziecka. Dzieci pięknie odwdzięczyły się Mikołajowi wierszykami i piosenkami. 12 grudnia W grupie II „Średniej” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pod hasłem „Świąteczne zamieszanie”. 20 grudnia Spotkanie opłatkowe całego personelu przedszkola z dziećmi to również już tradycja naszego przedszkola. W trakcie tej uroczystości dzieci poznają wszystkie elementy wigilii Świąt Bożego Narodzenia.

20

21

22

23 Styczeń 7 stycznia - 9 stycznia
W tych dniach przedszkolaki gościły w przedszkolu swoich najbliższych. Grupy „Starsze”- III i IV wystąpiły przedstawieniu jasełkowym dla rodziców oraz dla babć i dziadków. Grupy „Młodsze”- I i II wystąpiły w programach artystycznych dla zaproszonych babć i dziadków. 10 stycznia Bal karnawałowy. W tym roku dzieci w strojach przebierańców bawiły się na balu zorganizowanym w przedszkolu. Zabawę poprowadził wodzirej. Był pokaz mody balowej, zabawy i tańce z rekwizytami, konkursy i taneczne szaleństwo.

24

25 Luty 4 lutego Przedszkolaki pojechały do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na przedstawienie pt. „O Szewczyku, strasznym smoku, Czarownicy i Królewnie”. Dzieci obejrzały wspaniałe przedstawienie w „prawdziwym” teatrze, ale też uczyły się właściwych zachowań i kultury odbioru. 15 lutego Po raz drugi w tym roku szkolnym w naszym przedszkolu goszczą panowie policjanci. Tym razem oprócz pogadanki na temat bezpieczeństwa dzieci, policjanci pokazali dzieciom samochód policyjny i jego wyposażenie. Dzieci będą oczekiwały następnej wizyty policjantów, tym razem być może z psem policyjnym. W lutym nauczycielki wzięły udział w warsztatach plastycznych „Jak inspirować dzieci do działań plastycznych”.

26 Marzec 5 marca i 19 marca To dni otwarte w naszym przedszkolu. Rodzice, którzy chcieli bliżej poznać nasze przedszkole odwiedzili nas w tych dniach ze swoimi dziećmi. Przyszłe przedszkolaki mogły skorzystać z całego zestawu zabaw i zajęć. Dodatkowo 19 marca goście mogli również wziąć udział w uroczystości „Szukamy zajączka”, tematycznie związanej ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. 31 marca Do przedszkola przyjechał teatrzyk „Skrzat” z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Urodziny Kasi”. W marcu nauczycielki wzięły udział w warsztatach artystyczno-teatralnych.

27 Kwiecień 1 kwietnia Straszaki przed rozpoczęciem nauki w szkole wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 13. Zapoznały się z nauczycielkami, które tam pracują, poznały klasy, świetlicę, a w stołówce otrzymały poczęstunek. 8 i 15 kwietnia Starszaki z grupy III wystąpiły w przedstawieniu o tematyce ekologicznej.

28

29 GALERIA

30

31

32

33 Tak było na festynie w październiku 2007r.

34

35

36

37

38


Pobierz ppt "MIEJSKIE PRZDSZKOLE NR 10 W PIEKARACH ŚLĄSKICH ul. M"

Podobne prezentacje


Reklamy Google