Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespó ł Szkó ł im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Mini przedsiębiorstwo „Hades” tworzy 14 młodych osób : Żaneta CegłowskaAnastazja Czarnak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespó ł Szkó ł im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Mini przedsiębiorstwo „Hades” tworzy 14 młodych osób : Żaneta CegłowskaAnastazja Czarnak."— Zapis prezentacji:

1 Zespó ł Szkó ł im. Jana Kasprowicza w Sztumie

2 Mini przedsiębiorstwo „Hades” tworzy 14 młodych osób : Żaneta CegłowskaAnastazja Czarnak

3 Patrycja Kazimierska Paulina Staniaszek

4 Paulina Cieplińska Olimpia Mueller

5 Marta Kowalczyk Iwona Kurkowska, dyrektor naczelny

6 Marek Grobelny, dyrektor ds. finansów Wojtek Wesołowski, dyrektor ds. marketingu

7 Jakub JasiulewiczAleksandra Piecek

8 Karolina Stolska Paulina Czechowska

9 Opiekunem mini przedsiębiorstwa jest Pani Aleksandra Drzewiecka Oto krótka wypowiedź naszego coach na zadane pytania: „ jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych w technikach, głównie w technikum ekonomicznym, ujrzałam w tych dzieciach ogromny zapał do pracy, dużą wyobraźnię twórczą i postanowiłam naprowadzić ich na etap swojej małej działalności. Uważam, że takie przeżycia nauczą młodzież kreatywności, pracy w grupie a także samodzielnego działania jaki i dużej odpowiedzialności.”

10 Oto zdjęcia przykładowych gadżetów, którymi chcemy się zajmować. Chcemy przedstawić na rynku produkty stworzone własnoręcznie takie jak np. poduszki, ubrania, decoupage, biżuteria itp. Uważamy, że produkty te wyróżniają się na rynku poprzez swoją oryginalność jak i przez ekologiczny proces ich powstawania. Są to dzieła tylko i wyłącznie rąk nastolatków.

11 Nasze mini przedsiębiorstwo przeszło burzliwą drogę abyśmy stali się godni swojego zaufania i abyśmy potrafili do siebie dotrzeć. Jako grupa osób znamy się ze szkoły, wielokrotnie działaliśmy w różnych uroczystościach, konkursach szkolnych i nie tylko, właśnie to pozwoliło nam na poznanie naszych możliwości. Za pomocą naszej Pani postanowiliśmy złączyć się w organizację młodzieżową działającą na rzecz innych i rozwijającą swoje zdolności. Naszym kluczowym działaniem jest pokazanie ludziom, że z niczego można zrobić coś. Za nasz sukces uważamy zainteresowanie naszymi produktami w oczach odbiorców, to dodaje nam siły do dalszego działania.

12 Nasz kapitał założycielski wynosił niewiele bo zaledwie 75 złotych, ale pozwoliło nam to na oszczędny zakup materiałów i wyciągnięcie około 250 złotych przychodów. A więc nasz przychód to 250 zł, nasz koszt to 70 zł, zysk 180 zł. ROE = zysk netto/ kapitał własny x 100%, zatem stopa zwrotu z kapitału własnego wynosi 240%.kapitał własny

13 Uważamy, że nasze środowisko zyskało ogromną wiedzę na temat sztuki rękodzieł jak i mogliśmy pokazać im naszą wizję, podzielić się argumentami. Mieli możliwość zaczerpania inspiracji na domowe, poręczne i ekologiczne ozdoby. Pokazaliśmy otoczeniu, że nie warto niektórych rzecz spisać na straty, gdyż wystarczy iskierka pomysłu na stworzenie innowacyjnego przyrządu. DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "Zespó ł Szkó ł im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Mini przedsiębiorstwo „Hades” tworzy 14 młodych osób : Żaneta CegłowskaAnastazja Czarnak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google