Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo w Radziwiłłowie. Położenie Nadleśnictwo położone jest w centralnej Polsce, między województwem mazowieckim oraz łódzkim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo w Radziwiłłowie. Położenie Nadleśnictwo położone jest w centralnej Polsce, między województwem mazowieckim oraz łódzkim."— Zapis prezentacji:

1 Nadleśnictwo w Radziwiłłowie

2 Położenie Nadleśnictwo położone jest w centralnej Polsce, między województwem mazowieckim oraz łódzkim.

3 Historia Lasy obecnego Nadleśnictwa Radziwiłłów to pozostałości dawnych Puszcz: Bolimowskiej, Korabiewskiej (Mariańskiej) oraz Jaktorowskiej, które niegdyś łączyły się z Puszczą Kampinowską. Najstarsze zapisy pochodzą z 1564 roku. Kiedy puszcze opisywane były przez administratorów królewskich. W latach 1945-1947 po upaństwowieniu większych własności ziemskich utworzono Nadleśnictwa: Radziwiłłów, Skierniewice, Skuły i Iłów.

4 Ciekawostki W czasie powstań narodowych (powstanie Kościuszkowskie, Listopadowe i Styczniowe) na terenie Nadleśnictwa koncentrowały się oddziały powstańcze. Na terenie Puszczy Bolimowskiej oraz Jaktorowskiej w znacznych ilościach żyły tury, którymi opiekowała się okoliczna ludność. Ostatni zginął w 1627 roku na terenie Jaktorowa. Na terenie Nadleśnictwa znajdował się obóz króla Władysława Jagiełły, który w dniach 27 i 28 czerwca 1410 r. nad rzeką Rawką urządził polowanie w celu zaopatrzenia w mięso wojsk zmierzających pod Grunwald.

5 Lasy Nadleśnictwa

6 W Nadleśnictwie można znaleźć wiele rzadko spotykanych okazów przyrody np. Drzewa: stare, rozłożyste dęby dęby błotne wiązy korkowe Ptaki: Żurawie Lelek Kozodój Zimorodek Makolągwa Bocian Czarny

7 Uroki Nadleśnictwa Radziwiłłów w obiektywie

8 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Opracowali: Mikołaj Rutkowski kl. IV Bartłomiej Gołębiowski kl. IV Kacper Chyła kl. IV Szkoła Podstawowa w Michałowie Kategoria – szkoły podstawowe

9 Bibliografia http://www.puszcza- marianska.pl/index.php/nadlesnictwo_r adziwillow http://www.puszcza- marianska.pl/index.php/nadlesnictwo_r adziwillow http://www.radziwillow.lodz.lasy.gov.pl/ historia#.Vxt0sPmLTio http://www.radziwillow.lodz.lasy.gov.pl/ historia#.Vxt0sPmLTio http://www.radziwillow.lodz.lasy.gov.pl/ organizacja- nadlesnictwa#.Vxt8dfmLTio http://www.radziwillow.lodz.lasy.gov.pl/ organizacja- nadlesnictwa#.Vxt8dfmLTio


Pobierz ppt "Nadleśnictwo w Radziwiłłowie. Położenie Nadleśnictwo położone jest w centralnej Polsce, między województwem mazowieckim oraz łódzkim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google