Siatkówka Twoje imię i nazwisko.

Slides:

TCHOUKBALL „Czukbol – rywalizacja bez agresji, sport bez kontuzji, zabawa bez przerwy”

Fenomen piłki siatkowej w Polsce
Najpopularniejszy sport w Polsce Wykonała Barbara Wierzchucka.
SIATKÓWKA Przepisy gry Pole gry i jego wyposażenie
PROJEKT GRA W KLASY. NA TROPIE GIER DAWNYCH ( ) II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie.
KOSZYKÓWKA.
RINGO Olga Mokanek.
Przygotował : Patryk Przebindowski
KOZIENICE, Prezentacji kol. Pawła Burkiewicza Zmiany w przepisach gry w siatkówkę halową Prezentacji kol. Piotra Dudka Kontrola niesportowego.
Prezentacja multimedialna dla uczniów
Wykonała: Asia Tas. Nie można powiedzieć, że siatkówka jest dyscypliną starą. Nie jest również najmłodszą. Została stworzona pod koniec XIX wieku w Stanach.
Wykonawca : Alicja Kornobis
Warsaw Diamonds WARSAW’S ONLY WOMEN’S FAST PITCH SOFTBALL TEAM.
SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA.
Jak siatkówka zmieniła się na przestrzeni lat.
Mistrzostwa Szkoły w Badmintona Dziewcząt
Piłka nożna GRA ZESPOŁOWA
Piłka siatkowa - siatkówka
MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va.
Unihoc GRA DLA WSZYSTKICH. MAŁY SPORT – WIELKA RADOŚĆ Unihoc to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych. Powstała w Szwecji na początku lat osiemdziesiątych.
KONKURS WIEDZY O SPORCIE KLAS V - VI
 Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie poszczególnych zawodników podporządkowane jest całemu zespołowi, który.
Wykonawca : Damian Majcher
PIŁKA SIATKOWA.
` Nasza pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas ponad wszystko..
Powstanie, zasady, historia
Piłka Siatkowa.
POCZĄTEK MECZU Tak się zaczyna mecz : zawodnicy obu drużyn stoją barkami do siebie ; jeden patrzy w jedną stronę, drugi patrzy w drugą stronę.
Gra 1x1 z elementami szybkości + uporządkowany „chaos”
Szkolenie sędziów i komisarzy siatkówki plażowej PZPS – Katowice Silna, trudna do obrony piłka.
 “A lot of guys, it was their last match they’ll probably play with the USA jersey (1) on,” said outside hitter (2) Matt Anderson, an Olympic rookie.
Coaching w zawodach młodzieżowych PZPS Najnowsze regulacje obowiązujące w Piłce Siatkowej Plażowej Przygotował: Paweł Kryda.
ZAWODNIK PRZY SIATCE CZĘŚĆ 1. PONAD SIATKĄ Opracowanie Wojciech Maroszek z wykorzystaniem FIVB Multimedia Teaching Material 2015.
Boisko wielofunkcyjne
Piłka nożna (ang. association football, soccer) – gra zespołowa. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie.
Wstęp Liga Światowa siatkarzy – cykliczne, międzynarodowe rozgrywki w piłce siatkowej mężczyzn, organizowane corocznie (od roku 1990) przez Międzynarodową.
FIVB MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 PODSUMOWANIE.
Sport nasza pasja, nasze życie. Czym tak naprawdę jest sport ? Sport – forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie sprawności fizycznych w.
Sytuacje w grze- gra na siatce; akcje w ataku i bloku
Piłka Siatkowa Wykonał: Filip Babiec. Ogólne Informacje Podstawowe zasady Urządzenia i sprzęt Zawodnicy Podstawowe błędy Podział boiska Dalej  Dalej.
Autorki: Agata Partyka Angelika Smyrgała. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.
Dlaczego piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie ?
Koszykówka hobby Piotr Ligier. NBA CHICAGO BULLS.
- dyscyplina sportu drużynowego, w której dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć punkty umieszczając piłkę w koszu.
SPORT!! Sport – forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie sprawności fizycznych w ramach współzawodnictwa, indywidualnie lub zbiorowo, według.
Bezpieczeństwo w sieci.
-Piłka nożna -Siatkówka -Piłka ręczna -Koszykówka
Basia Sitarz Dominika Grela
Piłka nożna Czyli prezentacja na temat najbardziej emocjonującej dyscypliny sportu na świecie.
Zapis prezentacji:

Siatkówka Twoje imię i nazwisko

Definicja siatkówki Piłka siatkowa to sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły. Cel gry to przebicie piłki nad siatką tak, by upadła na boisku drużyny przeciwnej lub zmuszenie rywali do popełnienia błędu.

Historia Pomysłodawcą reguł gry w piłkę siatkową był William G. Morgan, nauczyciel wychowania fizycznego.  9 lutego 1895 odbył się pierwszy pokazowy mecz siatkówki. W 1947r. powołano do życia Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB).

Siatkówka w Polsce Do Polski siatkówka trafiła za pośrednictwem YMCA. Pierwszy mecz pokazowy miał miejsce w Warszawie w 1919r. W 1929r. w Warszawie rozegrano pierwsze mistrzostwa Polski. Polski Związek Piłki Siatkowej został powołany do życia 30 czerwca 1957r.

Zasady gry odbijanie piłki tak, aby przeleciała ona nad siatką i dotknęła połowy boiska należącej do przeciwnika zespół może wykonać 3 odbicia – odbiór, wystawa i atak rywalizacja toczy się do zdobycia 25 punktów przy przewadze co najmniej 2 punktów w "secie decydującym", (gdy stan meczu po 4 setach wynosi 2:2) zawodnicy grają do 15 punktów, również przy przewadze co najmniej 2 punktów

Ważne w grze Piłka nie może być złapana lub rzucana.  Ten sam zawodnik nie może odbić piłki 2 razy z rzędu. Drużyna może piłkę odbić co najwyżej 3 razy zanim przebije ją na stronę przeciwnika. Czas gry nie jest limitowany. Mecz toczy się aż jedna z drużyn wygra 3 sety.