Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 „Staw i rzeka to nie lodowisko” Bezpieczeństwo na wodach i terenach przywodnych w czasie zimy na terenie m. st. Warszawy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 „Staw i rzeka to nie lodowisko” Bezpieczeństwo na wodach i terenach przywodnych w czasie zimy na terenie m. st. Warszawy."— Zapis prezentacji:

1 1 „Staw i rzeka to nie lodowisko” Bezpieczeństwo na wodach i terenach przywodnych w czasie zimy na terenie m. st. Warszawy.

2 2 Sezon zimowy Dane za okres od 1.12 do 31.03

3 3 Policjanci aktywnie realizują spotkania o charakterze edukacyjnym dot. właśnie bezpieczeństwa na lodzie. Specjalnie przygotowany program, którego bohaterem jest komiksowa postać Kapitana Wyderki, pomaga w przekazaniu istotnych wiadomości dzieciom i młodzieży.

4 4 Spotkania edukacyjne ostrzegające przed nieodpowiedzialnym przebywaniem na zamarzniętych zbiornikach wodnych rozpoczynają się już w listopadzie, a kończą najczęściej w marcu – gdy pokrywa lodowa ulega roztopieniu. Przekaz teoretyczny poparty jest licznymi pokazami ratownictwa lodowego przygotowywanym we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Strażą Pożarną. DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

5 5 W trakcie ferii zimowych przeprowadzane są warsztaty w warszawskim Kino Praha, podczas których dzieci z rodzicami po seansie filmowym mogą dowiedzieć się o zagrożeniach jakie niesie ze sobą zamarznięta rzeka czy jezioro, nauczyć się używać sprzęt ratowniczy oraz wzywać i udzielać pomocy. DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

6 6 Na stronie internetowej komisariatu oraz facebookowym fanpage’u Kapitana Wyderki na bieżąco podawane są informacje z powstawania i zalegania pokrywy lodowej w całym rejonie działania komisariatu. Podawane są również cenne informacje o zasadach ratownictwa na lodzie oraz prawidłowego wzywania i udzielania pomocy w sytuacji załamania się lodu. DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

7 7 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "1 „Staw i rzeka to nie lodowisko” Bezpieczeństwo na wodach i terenach przywodnych w czasie zimy na terenie m. st. Warszawy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google