Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Egzamin praktyczny. WARUNKIEM PRZEPROWADZENIA EGZAMINU PAŃSTWOWEGO JEST ZAPEWNIENIE SOBIE PRZEZ OSOBĘ EGZAMINOWANĄ:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Egzamin praktyczny. WARUNKIEM PRZEPROWADZENIA EGZAMINU PAŃSTWOWEGO JEST ZAPEWNIENIE SOBIE PRZEZ OSOBĘ EGZAMINOWANĄ:"— Zapis prezentacji:

1 Egzamin praktyczny

2 WARUNKIEM PRZEPROWADZENIA EGZAMINU PAŃSTWOWEGO JEST ZAPEWNIENIE SOBIE PRZEZ OSOBĘ EGZAMINOWANĄ:

3 Wiązanego obuwia na płaskiej podeszwie.

4 Spodni z długimi nogawkami.

5 Kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski.

6 Rękawic zakrywających całe dłonie.

7 Sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego-osoba egzaminowana musi zaprezentować, że potrafi sprawdzić:

8 Poziom oleju w silniku. Umiejscowienie wskaźnika bagnetowego do sprawdzania poziomu oleju.

9 Poziom oleju w silniku. Zintegrowany korek wlewu oleju silnikowego wraz ze wskaźnikiem bagnetowym.

10 Poziom płynu hamulcowego. Zbiornik płynu hamulcowego. Poziom płynu sprawdzamy w okienku kontrolnym. Jego poziom nie może być niższy od wskazanej wartości minimum.

11 Działanie sygnału dźwiękowego. Należy przekręcić klucz w stacyjce w położenie „ ON „

12 Działanie sygnału dźwiękowego.

13 Działanie świateł pozycyjnych. Światła pozycyjne włączają się automatycznie po włączeniu zapłonu ( należy przekręcić klucz w stacyjce w położenie „ ON ”)

14 Światło pozycyjne-przód.

15 Światło pozycyjne-tył.

16 Działanie świateł mijania. Światło mijania włączają się automatycznie po włączeniu zapłonu ( należy przekręcić klucz w stacyjce w położenie „ ON ”)

17 Światło mijania.

18 Działanie świateł drogowych. Należy przekręcić klucz w stacyjce w położenie „ ON „

19 Przełącznik świateł drogowych. Należy wcisnąć przełącznik aby włączyć światła drogowe ( po ich włączeniu zaświeci się niebieska kontrolka ).

20 Światło drogowe.

21 Działanie świateł hamowania „ STOP „ Należy przekręcić klucz w stacyjce w położenie „ ON „ Należy nacisnąć dźwignię hamulca przedniego. Należy nacisnąć dźwignię hamulca tylnego.

22 Umiejscowienie dźwigni hamulca koła przedniego.

23 Umiejscowienie dźwigni hamulca koła tylnego.

24 Światło „ STOP „

25 Działanie świateł kierunkowskazów. Należy przekręcić klucz w stacyjce w położenie „ ON „

26 Włącznik świateł kierunkowskazów. Przesuwamy przełącznik kierunkowskazów w odpowiednim kierunku (w prawo, bądź w lewo ). Wyłączenie kierunkowskazów następuje przez wciśnięcie przełącznika.

27 Kierunkowskazy-przód.

28 Kierunkowskazy-tył.

29 Sprawdzenie stanu łańcucha Nadmierny luz łańcucha mógłby spowodować jego spadnięcie, a w następstwie wypadek lub poważne uszkodzenie motocykla. Łańcuch napędowy należy sprawdzać przed każdą jazdą. Właściwy luz powinien wynosić 20-30 mm

30 Zdjęcie pojazdu z podpórki i przemieszczenie go przy unieruchomionym silniku, podparcie pojazdu na podpórce. Sposób wykonania zadania: zdjęcie z podpórki i przemieszczenie pojazdu z poz. 1 do poz. 2 w wyznaczonym stanowisku przy unieruchomionym silniku, nienajeżdżanie na linie ograniczające stanowisko, maksymalnie 3 zmiany kierunku ruchu ( do tyłu, do przodu, do tyłu )

31 Uruchamianie silnika Kluczyk włącznika zapłonu /stacyjkę należy przekręcić do pozycji „ ON”, wrzucić bieg jałowy i wysprzęglić. Następnie,aby włączyć rozrusznik i uruchomić silnik należy przycisnąć guzik startera elektrycznego.


Pobierz ppt "Egzamin praktyczny. WARUNKIEM PRZEPROWADZENIA EGZAMINU PAŃSTWOWEGO JEST ZAPEWNIENIE SOBIE PRZEZ OSOBĘ EGZAMINOWANĄ:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google