Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ResearcherID Cytowania i H-indeks pod kontrolą ReasercherID ResearcherID jest narzędziem umożliwiającym: identyfikację autora poprzez unikatowy numer.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ResearcherID Cytowania i H-indeks pod kontrolą ReasercherID ResearcherID jest narzędziem umożliwiającym: identyfikację autora poprzez unikatowy numer."— Zapis prezentacji:

1

2 ResearcherID Cytowania i H-indeks pod kontrolą

3 ReasercherID ResearcherID jest narzędziem umożliwiającym: identyfikację autora poprzez unikatowy numer ID, stworzenie publicznego profilu, utworzenie listy własnych prac naukowych, aktualizowanie i zarządzanie listą, monitorowanie liczby cytowań i indeksu Hirscha.

4 ReasercherID Informacje z ReasearcherID są zintegrowane z bazą Web of Science (oba narzędzia należą do firmy Thomson Reuters). Ponadto portal ułatwia kontakt i współpracę z naukowcami z innych krajów.

5 Dostęp do ResearcherID z platformy Web of Science

6 Zakładanie konta www.researcherid.com Osoby, które posiadają konto w Web of Science logują się do ResearcherID za pomocą loginu z WoS Pozostali autorzy muszą założyć indywidualne konto klikając w „Join Now It’s Free”.Join Now It’s Free Film instruktażowy

7 Zakładanie konta

8 W okienku, które się otworzy wpisujemy, zgodnie z żądaniem: imię, nazwisko, adres e-mail. Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Przechodzimy do podanej strony i wypełniamy formularz. Na koniec klikamy "Submit Registration„.

9 Wyszukiwanie publikacji Następnym krokiem jest przypisanie publikacji do indywidualnego konta korzystając z wyszukiwarki Web of Science, EndNote lub importując dane z pliku.ris. Można w tym celu skorzystać z filmów instruktażowych.filmów instruktażowych

10 Udostępnianie Wykazy publikacji badaczy są ogólnodostępne w portalu ResearcherID. Autor, jeżeli chce zaprezentować swój dorobek naukowy, wystarczy, że poda poda link do swojego profilu. Aby zapoznać się z dorobkiem naukowym konkretnego autora, należy skorzystać z wyszukiwarki „Search for Members”.Search for Members

11 Wyniki wyszukiwania dla autora Unikatowy numer autora

12 Wykaz publikacji autora Aby zobaczyć cytowania i indeks Hirscha należy wybrać Citation Metrics

13 Liczba cytowania i H-index

14 Kontakt W przypadku pytań, proszę o kontakt: monikad@pjatk.edu.pl biblioteka@pjatk.edu.pl biblioteka@pjatk.edu.pl tel. 22 58 44 533 Opracowanie: Biblioteka PJATK


Pobierz ppt "ResearcherID Cytowania i H-indeks pod kontrolą ReasercherID ResearcherID jest narzędziem umożliwiającym: identyfikację autora poprzez unikatowy numer."

Podobne prezentacje


Reklamy Google