Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEMAT: RENESANS – ZŁOTY WIEK MUZYKI POLSKIEJ. STR.26 Instrumenty wykorzystywano w muzyce wielogłosowej do uzupełniania i zastępowania głosów w chórze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEMAT: RENESANS – ZŁOTY WIEK MUZYKI POLSKIEJ. STR.26 Instrumenty wykorzystywano w muzyce wielogłosowej do uzupełniania i zastępowania głosów w chórze."— Zapis prezentacji:

1 TEMAT: RENESANS – ZŁOTY WIEK MUZYKI POLSKIEJ. STR.26 Instrumenty wykorzystywano w muzyce wielogłosowej do uzupełniania i zastępowania głosów w chórze. Grano też na nich … … … … taneczną. Budowano … … … … … … wg tego samego wzoru ale w różnych rozmiarach. Nazywano je od głosów ludzkich. Np: flet sopranowy, wiola basowa. Polscy ……………. – np. Marcin ……………… - budowali skrzypce znane na całą Europę.  Wacław z Szamotuł: „Już Się Zmierzcha” ……………  Mikołaj Gomółka „Kleszczmy Rękoma”: HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/WATCH?V=CMOU331R-XK HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/WATCH?V=CMOU331R-XK instrumenty muzykę lutnicy Groblicz

2 Wyszukaj w książce nazwy instrumentów renesansowych. Wpisz je do odpowiednich grup. Naucz się rozpoznawać ich brzmienie i wygląd. Przygotuj tabelkę wg wzoru. Tabelka ma mieć miejsce na opisy! https://www.youtube.com/watch?v=vxPB76p mWss DęteStrunowePerkusyjne Blaszane:Smyczkowe: Drewniane:Szarpane:

3 Strunowe Smyczkowe: Viole – mają 6 strun Skrzypce – mają 4 struny Budowano je w różnych rozmiarach. Lira smyczkowa * Szarpane: Lutnia: o wyglądzie przekrojonej gruszki i wygiętej szyjce.

4 Dęte Drewniane: Flety proste Flety poprzeczne Szałamaje Blaszane: Cynk Róg Trąbki Puzony

5 Perkusyjne Bębny Kotły https://www.youtube.com/watch ?v=vxPB76pmWss


Pobierz ppt "TEMAT: RENESANS – ZŁOTY WIEK MUZYKI POLSKIEJ. STR.26 Instrumenty wykorzystywano w muzyce wielogłosowej do uzupełniania i zastępowania głosów w chórze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google