Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOŚWIADCZENIA uczniów sp8 w Świdnicy Z ZAKRESU WOLONTARIATU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOŚWIADCZENIA uczniów sp8 w Świdnicy Z ZAKRESU WOLONTARIATU"— Zapis prezentacji:

1 DOŚWIADCZENIA uczniów sp8 w Świdnicy Z ZAKRESU WOLONTARIATU
Rola wolontariatu w wychowaniu młodego człowieka

2 My i różne akcje W naszej szkole wolontaryjnymi akcjami w głównej mierze zajmują się członkowie Samorządu Uczniowskiego. Mimo to każdy uczeń ma w tym swój wkład, np.: pomaga liczyć pieniądze przy akcji ,,Góra Grosza’’, daje dary, gdy zbieramy materiały do schroniska ,,Azyl’’ lub pomaga sprzątać pomniki.

3 MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA
To tytuł jednej z akcji, w której braliśmy udział jako wolontariusze. Zbieraliśmy w niej pieniądze oraz znicze w kolorach polskiej flagi. Pomagając innym, uszczęśliwiamy również samego siebie.

4 Kolega naprawdę porządnie umył tą tablicę!
Sprzątanie pomników W minionym czasie mieliśmy również okazję posprzątać pomniki. Wraz z współpracującym z nami Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich wybraliśmy się na przechadzkę, podczas której odbyło się sprzątanie pomników przed 1 listopada. Jeszcze tutaj plamka… Teraz jest czyste jak łza! Kolega naprawdę porządnie umył tą tablicę!

5 ZBIÓRKA NAKRĘTEK ŚWIĄTECZNE PACZKI
Na świecie istnieje wiele dzieci, które są nieszczęśliwe. Jednymi z nich są dzieci z Domu Dziecka. Aby choć w święta czuły się lepiej, organizowaliśmy drobne paczki ze słodyczami, maskotkami i innymi przedmiotami, które podniosły dzieci na duchu i sprawiły, że na ich twarzach pojawił się uśmiech. Kolejną bezinteresowną akcją jest zbiórka nakrętek, która była realizowana w poprzednich latach i trwa obecnie. W jednej z sal stoi naprawdę ogromny karton, gdzie znajdują się setki nakrętek! Nasi uczniowie są naprawdę spragnieni ( nie tylko picia, ale również pomocy innym).

6 Pomoc zwierzakom - czyli schronisko ,,Azyl’’
Co roku zbieramy koce, ręczniki, jedzenie, zabawki i inne przydatne rzeczy. Dzięki nim pomagamy przetrwać mrozy i zawieje śnieżne zwierzątkom ze schroniska , które opuszczono. Taka akcja kształtuje wrażliwość dzieci na nieszczęścia innych oraz umiejętność pomocy i chęć zrobienia czegoś dobrego.

7 Co Ósemkowicze robili na Fleszy Nowomłyńskiej?
Świeże powietrze, zabawa, koledzy, ale też pomoc w sprzątaniu. Uczniowie Ósemki dbają o przyrodę nie tylko słowami, ale także czynami. Podobną akcją jest ,,Sprzątanie Świata’’, do której nie trzeba zachęcać młodych ekologów z naszej szkoły. Czynnie bierzemy w niej udział co roku. Gdy dotarliśmy do celu czekali na nas organizatorzy akcji, którzy rozdali nam rękawice, worki oraz przydzielili tereny do sprzątania. Do naszych zadań należało : zbieranie gałęzi, śmieci, grabienie liści. W  czasie przerwy otrzymaliśmy ciepły posiłek i napoje. Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda i dobre humory.                                                                                                    Piotr Gregorczyk, kl. VIa. La, la, la! Sprzątasz ty, sprzątam i ja!

8 Co sądzę o… *… akcji ,,Sprzątanie Świata”
* … pomocy dzieciom z Domu Dziecka. Garstka słodyczy, pluszowa maskotka… I znów idą święta, i znów nadejdzie szał zakupów oraz promocji. Najmłodsi z pewnością otrzymają paczki pełne prezentów, słodyczy i innych upominków. Kto w ten czas będzie pamiętał o dzieciach z domów dziecka? Owszem, może znajdą się tacy, którzy uzmysłowią sobie, że każde dziecko ma prawo do otrzymania prezentu na święta, choćby najmniejszego i coś w tej sprawie zrobią. Więc jakie jest w takim razie Wasze zadanie? Podarować dzieciom paczkę świąteczną, proste! To nie ma być nie wiadomo jak bogata paczka. Ważne, abyście Wy, Drodzy Koledzy, włożyli w nią serce i własny wysiłek. Barbara Szpilka kl. VI d *… akcji ,,Sprzątanie Świata” Uważam, że  to  bardzo  szlachetny  cel,  bo o wiele  lepiej  się  żyje, kiedy świat  jest czysty. Poza szkołą  też  możemy  sprzątać  świat.  Najlepiej  zacząć obok swojego  domu. Wystarczy tylko segregować śmieci, nie  marnować papieru oraz  sprzątać po swoim  psie. Ponieważ świat  jest  tylko jeden, a my  musimy  o niego  dbać, możemy  mniej  jeździć autem, żeby nie zatruwać powietrza. Świat będzie wtedy o wiele  ładniejszy i czystszy,  zobaczycie! Hania Serafin, kl. V a * … sprzątaniu pomników. 19 października 2012 wybraliśmy się „na spacer” w kierunku cmentarza przy ul. Bobrzańskiej w celu dowiedzenia się ciekawych rzeczy na temat Kresów i posprzątania obelisku postawionego dla pamięci Polaków zamordowanych na wojnie. Pan, który przybliżył nam trochę historii o drugiej wojnie światowej, starał się opowiadać w ten sposób, abyśmy czuli, że jakby tam jesteśmy. Po jego interesującym wykładzie pożyczył nam książkę opowiadającą o tym, jak dzieci w naszym wieku radziły sobie podczas wojny. Następnie przeczytaliśmy to, co było napisane na pomnikach, po czym je posprzątaliśmy i powycieraliśmy je z kurzu. Tomasz Sołtys, kl. V a

9 Brzdęk, dźwięk, stuk, puk…
Takie odgłosy wydają monety, kiedy wrzucamy je do słoika, skarbonki, miski, czy czegokolwiek innego. Drobne pieniądze, które my zbieramy co roku, są przekazywane na ,,Górę Grosza’’. Zebraliśmy 693, 66 zł.   Rok wcześniej 862, 48 zł.  1 grosik, 2 grosiki, 50 groszy… O, złotówka!

10 ,,GŁOS ÓSEMKI’’ Nasi uczniowie bardzo polubili bezinteresowne pomaganie innym. Dlatego też w zeszłym roku szkolnym została wydana specjalna gazetka szkolna w ramach Dnia Wolontariusza. Dodatkowo dzieci mogły napisać na specjalnie przygotowanych arkuszach, co mogą zrobić jako wolontariusze, a co już zrobili.

11 Podsumowując: Pomaganie, a zwłaszcza bezinteresowne, jest bardzo ważne w życiu młodych ludzi. Dzięki byciu wolontariuszem można poznać i zrozumieć problemy innych ludzi. Pewien mądry człowiek powiedział: „ Nieważne, co się ma, ale czym się dzieli z innymi” Jan Paweł II

12 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!!! Do widzenia!


Pobierz ppt "DOŚWIADCZENIA uczniów sp8 w Świdnicy Z ZAKRESU WOLONTARIATU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google