Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rola wolontariatu w wychowaniu młodego człowieka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rola wolontariatu w wychowaniu młodego człowieka."— Zapis prezentacji:

1 Rola wolontariatu w wychowaniu młodego człowieka

2 W naszej szkole wolontaryjnymi akcjami w głównej mierze zajmują się członkowie Samorządu Uczniowskiego. Mimo to każdy uczeń ma w tym swój wkład, np.: pomaga liczyć pieniądze przy akcji,,Góra Grosza, daje dary, gdy zbieramy materiały do schroniska,,Azyl lub pomaga sprzątać pomniki.

3 To tytuł jednej z akcji, w której braliśmy udział jako wolontariusze. Zbieraliśmy w niej pieniądze oraz znicze w kolorach polskiej flagi. Pomagając innym, uszczęśliwiamy również samego siebie.

4 W minionym czasie mieliśmy również okazję posprzątać pomniki. Wraz z współpracującym z nami Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich wybraliśmy się na przechadzkę, podczas której odbyło się sprzątanie pomników przed 1 listopada. Jeszcze tutaj plamka… Teraz jest czyste jak łza! Kolega naprawdę porządnie umył tą tablicę!

5 Kolejną bezinteresowną akcją jest zbiórka nakrętek, która była realizowana w poprzednich latach i trwa obecnie. W jednej z sal stoi naprawdę ogromny karton, gdzie znajdują się setki nakrętek! Nasi uczniowie są naprawdę spragnieni ( nie tylko picia, ale również pomocy innym). Na świecie istnieje wiele dzieci, które są nieszczęśliwe. Jednymi z nich są dzieci z Domu Dziecka. Aby choć w święta czuły się lepiej, organizowaliśmy drobne paczki ze słodyczami, maskotkami i innymi przedmiotami, które podniosły dzieci na duchu i sprawiły, że na ich twarzach pojawił się uśmiech.

6 Co roku zbieramy koce, ręczniki, jedzenie, zabawki i inne przydatne rzeczy. Dzięki nim pomagamy przetrwać mrozy i zawieje śnieżne zwierzątkom ze schroniska, które opuszczono. Taka akcja kształtuje wrażliwość dzieci na nieszczęścia innych oraz umiejętność pomocy i chęć zrobienia czegoś dobrego.

7 Świeże powietrze, zabawa, koledzy, ale też pomoc w sprzątaniu. Uczniowie Ósemki dbają o przyrodę nie tylko słowami, ale także czynami. Podobną akcją jest,,Sprzątanie Świata, do której nie trzeba zachęcać młodych ekologów z naszej szkoły. Czynnie bierzemy w niej udział co roku. Gdy dotarliśmy do celu czekali na nas organizatorzy akcji, którzy rozdali nam rękawice, worki oraz przydzielili tereny do sprzątania. Do naszych zadań należało : zbieranie gałęzi, śmieci, grabienie liści. W czasie przerwy otrzymaliśmy ciepły posiłek i napoje. Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda i dobre humory. Piotr Gregorczyk, kl. VIa. La, la, la! Sprzątasz ty, sprzątam i ja!

8 * … pomocy dzieciom z Domu Dziecka. Garstka słodyczy, pluszowa maskotka… I znów idą święta, i znów nadejdzie szał zakupów oraz promocji. Najmłodsi z pewnością otrzymają paczki pełne prezentów, słodyczy i innych upominków. Kto w ten czas będzie pamiętał o dzieciach z domów dziecka? Owszem, może znajdą się tacy, którzy uzmysłowią sobie, że każde dziecko ma prawo do otrzymania prezentu na święta, choćby najmniejszego i coś w tej sprawie zrobią. Więc jakie jest w takim razie Wasze zadanie? Podarować dzieciom paczkę świąteczną, proste! To nie ma być nie wiadomo jak bogata paczka. Ważne, abyście Wy, Drodzy Koledzy, włożyli w nią serce i własny wysiłek. Barbara Szpilka kl. VI d * … sprzątaniu pomników. 19 października 2012 wybraliśmy się na spacer w kierunku cmentarza przy ul. Bobrzańskiej w celu dowiedzenia się ciekawych rzeczy na temat Kresów i posprzątania obelisku postawionego dla pamięci Polaków zamordowanych na wojnie. Pan, który przybliżył nam trochę historii o drugiej wojnie światowej, starał się opowiadać w ten sposób, abyśmy czuli, że jakby tam jesteśmy. Po jego interesującym wykładzie pożyczył nam książkę opowiadającą o tym, jak dzieci w naszym wieku radziły sobie podczas wojny. Następnie przeczytaliśmy to, co było napisane na pomnikach, po czym je posprzątaliśmy i powycieraliśmy je z kurzu. Tomasz Sołtys, kl. V a *… akcji,,Sprzątanie Świata Uważam, że to bardzo szlac hetny cel, bo o wiele lepiej się żyje, kiedy świat jest czysty. Poza szkołą też możemy sprzątać świat. Najlepiej zacząć obok swojego domu. Wystarczy tylko segregować śmieci, nie marnować papieru oraz sprzątać po swoim psie. Ponieważ świat jest tylko jeden, a my musimy o niego dbać, możemy mniej jeździć autem, żeby nie zatruwać powietrza. Świat będzie wtedy o wiele ładniejszy i czystszy, zobaczycie! Hania Serafin, kl. V a

9 Takie odgłosy wydają monety, kiedy wrzucamy je do słoika, skarbonki, miski, czy czegokolwiek innego. Drobne pieniądze, które my zbieramy co roku, są przekazywane na,,Górę Grosza. Zebraliśmy 693, 66 zł. Rok wcześniej 862, 48 zł. 1 grosik, 2 grosiki, 50 groszy… O, złotówka!

10 Nasi uczniowie bardzo polubili bezinteresowne pomaganie innym. Dlatego też w zeszłym roku szkolnym została wydana specjalna gazetka szkolna w ramach Dnia Wolontariusza. Dodatkowo dzieci mogły napisać na specjalnie przygotowanych arkuszach, co mogą zrobić jako wolontariusze, a co już zrobili.

11 Pomaganie, a zwłaszcza bezinteresowne, jest bardzo ważne w życiu młodych ludzi. Dzięki byciu wolontariuszem można poznać i zrozumieć problemy innych ludzi. Pewien mądry człowiek powiedział: Nieważne, co się ma, ale czym się dzieli z innymi Jan Paweł II

12 Do widzenia!


Pobierz ppt "Rola wolontariatu w wychowaniu młodego człowieka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google