Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Agnieszka Rylik Klasa III a TŻ i GD

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Agnieszka Rylik Klasa III a TŻ i GD"— Zapis prezentacji:

1 Agnieszka Rylik Klasa III a TŻ i GD
SYSTEMY ALARMOWE Agnieszka Rylik Klasa III a TŻ i GD

2 System alarmowy Składa się z urządzeń:
decyzyjnych (centrala alarmowa) - zasilających - sterujących - wykrywających zagrożenia wykonawczych

3 Centrala Alarmowa- jest to zespół środków sprzętowych i programowych działających według określonego algorytmu, realizujący co najmniej funkcje decyzyjne oraz sterujące w systemie alarmowym.

4 Do urządzeń wykonawczych
zalicza się: - sygnalizatory akustyczne (wewnętrzne i zewnętrzne), wywołujące miejscowy alarm akustyczny - sygnalizatory optyczne (wewnętrzne i zewnętrzne) wywołujące miejscowy alarm optyczny - urządzenia rejestrujące i wskaźniki optyczne - przekaźniki sygnału alarmu - inne urządzenia wykonawcze sterowane przez centralę alarmową.

5 Do współczesnych urządzeń rejestrujących zaliczamy systemy wizyjne
Do współczesnych urządzeń rejestrujących zaliczamy systemy wizyjne. System wizyjny to przede wszystkim systemy telewizji użytkowej (nadzoru telewizyjnego). Służą one do obserwacji wybranych stref chronionego obiektu i rejestracji zdarzeń tam się dziejących na taśmę magnetowidową, zwłaszcza w przypadku wystąpienia zagrożenia. Ma to duże znaczenie jako materiał dokumentacyjny dla użytkownika i dowodowy dla służby ochrony obiektu i organów ścigania. Tym bardziej, że systemy wizyjne coraz częściej stanowią jeden z elementów systemu ochrony obiektu, współpracując z systemami alarmowymi i kontroli dostępu.

6 W ostatnich latach na rynku pojawiły się w wyposażeni standardowych systemów kamery cyfrowe. Dzięki obróbce cyfrowej sygnałów wizyjnych, modułowi zapamiętywania pół obrazu oraz dobremu oprogramowaniu kształtowanemu przez użytkownika uzyskuje się zaskakujące wyniki, jeżeli chodzi o jakość obrazu i pracy w trudnych warunkach oświetleniowych

7 Cyfrowe detektory wizyjne znalazły szerokie zastosowanie i wykazały swoje bezsporne zalety szczególnie w ochronie terenów otwartych. Cyfrowe krosownice stosuje się je w przypadku, gdy obrazy z wielu kamer przekazywane są do wielu punktów odbioru wizji (wiele monitorów). Charakteryzuje się one tym, że istnieje możliwość przełączenia każdej kamery na każdy monitor. Współczesne cyfrowe krosownice wizyjne umożliwiają podłączenie 512 kamer i 256 monitorów lub innych urządzeń odbiorczych wizji.


Pobierz ppt "Agnieszka Rylik Klasa III a TŻ i GD"

Podobne prezentacje


Reklamy Google