Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przykładem grupy rówieśniczej jest klasa. W każdej klasie zajdą się pewne mniejsze lub większe grupki osób, które polubiły się, zaprzyjaźniły, a także.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przykładem grupy rówieśniczej jest klasa. W każdej klasie zajdą się pewne mniejsze lub większe grupki osób, które polubiły się, zaprzyjaźniły, a także."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Przykładem grupy rówieśniczej jest klasa. W każdej klasie zajdą się pewne mniejsze lub większe grupki osób, które polubiły się, zaprzyjaźniły, a także grupki, które nie przepadają za sobą. W tym drugim przypadku uczniowie dokuczają sobie nawzajem.

4 Odwołując się do klasy, stwierdzam, iż można tam znaleźć przyjaciół. Należąc do którejś z grupek w klasie, czujemy się lepiej. Możemy z kimś pogadać, zwierzyć się ze swoich tajemnic, sekretów, problemów...

5 Wśród przyjaciół czas płynie szybko i bardzo miło. W ich towarzystwie nie sposób się nudzić. Wspólne wyjścia do kina, pizzerii, na spacer i wyjazdy na wycieczki to naprawdę świetna zabawa. Dobrze jest znaleźć prawdziwych przyjaciół, przyjaciół do grobowej deski! Przyjaciel to prezent od życia!

6 Widać więc, że grupa rówieśnicza może być źródłem przyjaźni.

7 W grupach rówieśniczych często bywa tak, że każdy ma inne zdanie. Może wyniknąć z tego jakaś sprzeczka, która później przerodzi się w większy konflikt.

8 Poprzez nawet najmniejszy konflikt sytuacja w danej grupie staje się nie przyjemna, męcząca i prowadzi do zniszczenia więzi miedzy poszczególnymi członkami grupy.

9 Mimo że zaczyna się od kłótni dwu osób, po pewnym czasie często staje się to problemem wszystkich. Niektórzy wstawiają się za jedną osobą, a inni za drugą. Wówczas zwykła mała sprzeczka przeobraża się w wojnę. Chociaż po pewnym czasie nikt nie pamięta o co poszło, walka na słowa i czyny trwa nadal. Zwykle nigdy się nie kończy.

10 Tak oto widać, że grupa rówieśnicza może być zarówno źródłem źródłem przyjaźni, przyjaźni, jak i konfliktów. Marta Cabańska Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu


Pobierz ppt "Przykładem grupy rówieśniczej jest klasa. W każdej klasie zajdą się pewne mniejsze lub większe grupki osób, które polubiły się, zaprzyjaźniły, a także."

Podobne prezentacje


Reklamy Google