Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa rówieśnicza konfliktów jako źródło przyjaźni i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa rówieśnicza konfliktów jako źródło przyjaźni i."— Zapis prezentacji:

1 Grupa rówieśnicza konfliktów jako źródło przyjaźni i

2 Przyjrzyjmy się obu typom grup.
Przykładem grupy rówieśniczej jest klasa. W każdej klasie zajdą się pewne mniejsze lub większe grupki osób, które polubiły się, zaprzyjaźniły, a także grupki, które nie przepadają za sobą. W tym drugim przypadku uczniowie dokuczają sobie nawzajem. Przyjrzyjmy się obu typom grup.

3 ...źródło przyjażni Odwołując się do klasy, stwierdzam, iż można tam znaleźć przyjaciół. Należąc do którejś z grupek w klasie, czujemy się lepiej. Możemy z kimś pogadać, zwierzyć się ze swoich tajemnic, sekretów, problemów...

4 Wśród przyjaciół czas płynie szybko i bardzo miło
Wśród przyjaciół czas płynie szybko i bardzo miło. W ich towarzystwie nie sposób się nudzić. Wspólne wyjścia do kina, pizzerii, na „spacer” i wyjazdy na wycieczki to naprawdę świetna zabawa. Dobrze jest znaleźć prawdziwych przyjaciół, przyjaciół do grobowej deski! Przyjaciel to prezent od życia!

5 Widać więc, że grupa rówieśnicza może być źródłem przyjaźni.

6 ...źródło konfliktów W grupach rówieśniczych często bywa tak, że każdy ma inne zdanie. Może wyniknąć z tego jakaś sprzeczka, która później przerodzi się w większy konflikt.

7 Poprzez nawet najmniejszy konflikt sytuacja w danej grupie staje się nie przyjemna, męcząca i prowadzi do zniszczenia więzi miedzy poszczególnymi członkami grupy.

8 Mimo że zaczyna się od kłótni dwu osób, po pewnym czasie często staje się to problemem wszystkich. Niektórzy wstawiają się za jedną osobą, a inni za drugą. Wówczas zwykła mała sprzeczka przeobraża się w „wojnę”. Chociaż po pewnym czasie nikt nie pamięta o co poszło, walka na słowa i czyny trwa nadal. Zwykle nigdy się nie kończy.

9 Tak oto widać, że grupa rówieśnicza może być zarówno źródłem przyjaźni, jak i konfliktów.
Marta Cabańska Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu


Pobierz ppt "Grupa rówieśnicza konfliktów jako źródło przyjaźni i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google