Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miłość. Co to jest miłość? Miłość jest dowolną ilością emocji doświadczeń nawiązujących do powodu silnej więzi. Słowo miłość może odnosić się do wielu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miłość. Co to jest miłość? Miłość jest dowolną ilością emocji doświadczeń nawiązujących do powodu silnej więzi. Słowo miłość może odnosić się do wielu."— Zapis prezentacji:

1 Miłość

2 Co to jest miłość? Miłość jest dowolną ilością emocji doświadczeń nawiązujących do powodu silnej więzi. Słowo miłość może odnosić się do wielu różnorodnych uczuć, stanów i postaw, poczynając od ogólnego zadowolenia, a kończąc na silnej interpersonalnej atrakcji. Rozmaitość użyć i znaczeń, połączona z zawiłością opisywanych przez nią uczuć, powoduje, że miłość jest niespotykanie trudna do zdefiniowania, nawet w porównaniu do innych stanów emocjonalnych. Miłość jest dowolną ilością emocji doświadczeń nawiązujących do powodu silnej więzi. Słowo miłość może odnosić się do wielu różnorodnych uczuć, stanów i postaw, poczynając od ogólnego zadowolenia, a kończąc na silnej interpersonalnej atrakcji. Rozmaitość użyć i znaczeń, połączona z zawiłością opisywanych przez nią uczuć, powoduje, że miłość jest niespotykanie trudna do zdefiniowania, nawet w porównaniu do innych stanów emocjonalnych. Miłość jest przedmiotem i źródłem inspiracji dla twórców sztuki oraz literatury, religii i psychologii. Przez niektórych ludzi bywa uważana za sens życia ludzkiego – czyniąca je prawdziwym i w pełni szczęśliwym. Miłość jest przedmiotem i źródłem inspiracji dla twórców sztuki oraz literatury, religii i psychologii. Przez niektórych ludzi bywa uważana za sens życia ludzkiego – czyniąca je prawdziwym i w pełni szczęśliwym.

3 Różne rodzaje okazywanej miłości 1. Agape - to typ miłości bezinteresownej, opierającej się na altruizmie i duchowej więzi, często motywowanej religijnie. 2. Philia - miłość platoniczna, wolna od seksu i zmysłowości, przyjacielska, bezinteresowna, lojalna i wierna. Platon w "Uczcie" opisuje historię opowiadaną przez Arystofanesa o bardzo silnej istocie ludzkiej o dwu twarzach, czterech rękach, czterech nogach, plecach i piersiach naokoło, zagrażającej bogom. Zeus znalazł sposób, by, nie zabijając ludzi (jak chcieli inni bogowie), osłabić ich przez przecięcie każdego na dwie połowy. Od tej pory każdy szuka drugiej połowy, a gdy ją znajdzie, druga osoba, choć obca, staje się nagle bliska. 3. Eros - miłość twórcza, kreatywna lub romantyczna, w której dominującą rolę odgrywa sentyment, tęsknota, oczarowanie, pragnienie coraz większej pełni. 4. Sexus - miłość zmysłowa, realizująca się w zbliżeniach płciowych, oparta na wzajemnym pożądaniu; najczęściej ma swój początek w zakochaniu.

4 Wiersz miłosny Gdy w życiu moim się pojawiłeś cały świat odmieniłeś pustkę w sercu wypełniłeś i bardzo mnie uszczęśliwiłeś zawsze kochała Cię będę, za prawdziwą miłością pójdę wszędzie i choćbym miała najpiękniejszą gwiazdkę na niebie to ja i tak wolę Ciebie! Gdy w życiu moim się pojawiłeś cały świat odmieniłeś pustkę w sercu wypełniłeś i bardzo mnie uszczęśliwiłeś zawsze kochała Cię będę, za prawdziwą miłością pójdę wszędzie i choćbym miała najpiękniejszą gwiazdkę na niebie to ja i tak wolę Ciebie!

5 Obrazki obrazujące miłość

6

7

8 Na koniec chciałabym dodać: Gdyby ludzie nie bali się okazywać swoich uczuć życie było by o wiele prostsze

9 Dziękuje za uwagę Dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "Miłość. Co to jest miłość? Miłość jest dowolną ilością emocji doświadczeń nawiązujących do powodu silnej więzi. Słowo miłość może odnosić się do wielu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google