Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powstanie świata. OPOWIADANIE TO NAZYWANE JEST HEKSAEMERONEM PONIEWAŻ WEDŁUG NIEGO BÓG STWORZYŁ ŚWIAT W CIĄGU SZEŚCIU DNI, PO KTÓRYCH ODPOCZĄŁ W DNIU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powstanie świata. OPOWIADANIE TO NAZYWANE JEST HEKSAEMERONEM PONIEWAŻ WEDŁUG NIEGO BÓG STWORZYŁ ŚWIAT W CIĄGU SZEŚCIU DNI, PO KTÓRYCH ODPOCZĄŁ W DNIU."— Zapis prezentacji:

1 Powstanie świata

2 OPOWIADANIE TO NAZYWANE JEST HEKSAEMERONEM PONIEWAŻ WEDŁUG NIEGO BÓG STWORZYŁ ŚWIAT W CIĄGU SZEŚCIU DNI, PO KTÓRYCH ODPOCZĄŁ W DNIU SIÓDMYM. JEST OPISEM KOSMOLOGICZNYM I WYRAŻA ÓWCZESNĄ WIARĘ W KONSTRUKCJĘ WSZECHŚWIATA. Z CZTERNASTU, ZACHOWANYCH KOSMOLOGII STAROŻYTNYCH HEKSAEMERON WYRÓŻNIA SIĘ ZASADNICZO OD INNYCH WIARĄ W MONOTEISTYCZNA NATURĘ BOGA. Pierwszy opis stworzenia (Księga Rodzaju 1,1-2,4a)

3 OPIS, KTÓRY ROZPOCZYNA BIBLIĘ, PRZEDSTAWIA POCHODZENIE WSZECHŚWIATA I CZŁOWIEKA OD BOGA, ZALEŻNOŚCI MIĘDZY BOGIEM, CZŁOWIEKIEM I ŚWIATEM, ORAZ PODKREŚLA DOSKONAŁOŚĆ TEGO, CO STWORZONE. Stworzenie świata

4 Bóg stworzył świat w 6 dni, a 7 dnia odpoczywał.

5 DZIEŃ PIERWSZY Stworzenie światła i oddzielenie go od ciemności.

6 DZIEŃ DRUGI. Stworzenie sklepienia niebieskiego oddzielającego wody górne od dolnych,

7 DZIEŃ TRZECI– Stworzenie lądu i roślinności.

8 DZIEŃ CZWARTY Stworzenie Słońca, Księżyca i gwiazd.

9 DZIEŃ PIĄTY Stworzenie zwierząt wodnych i latających.

10 DZIEŃ SZÓSTY Stworzenie zwierząt lądowych i człowieka.

11 DZIEŃ SIÓDMY Dzień siódmy jest dniem ukończenia dzieła stworzenia przez Boga.

12 Świat stworzony przez Boga.

13 Joanna Klaus kl.Itlt


Pobierz ppt "Powstanie świata. OPOWIADANIE TO NAZYWANE JEST HEKSAEMERONEM PONIEWAŻ WEDŁUG NIEGO BÓG STWORZYŁ ŚWIAT W CIĄGU SZEŚCIU DNI, PO KTÓRYCH ODPOCZĄŁ W DNIU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google