Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rózaniec Mela Sieczkowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rózaniec Mela Sieczkowska."— Zapis prezentacji:

1 Rózaniec Mela Sieczkowska

2

3

4 Na zakończenie różańca odmawiamy Pod Twoją Obronę.
JAK ODMAWIAĆ RÓŻANIEC Najpierw mówimy modlitwę Wierzę w Boga, a potem na paciorkach Ojcze Nasz i trzy razy Zdrowaś Mario oraz Chwała Ojcu. Rozpoczynamy rozważania tajemnic. Jest są cztery tajemnice różańcowe, a każda z nich składa się z pięciu części. Po rozważaniu każdej z nich odmawiamy Dziesiątkę różańca: rozpoczynamy modlitwą Ojcze Nasz, następnie 10 razy Zdrowaś Mario i na koniec modlitwę Chwała Ojcu. Na zakończenie różańca odmawiamy Pod Twoją Obronę.

5 Tajemnice różańca odmawiamy w następujące dni:
Tajemnice Radosne - Poniedziałek i Sobota Tajemnice Światła - Czwartek Tajemnice Bolesne - Wtorek i Piątek Tajemnice Chwalebne - Środa i Niedziela

6 1.Zwiastowanie Maryi, iż jest matką Syna Bożego.
Tajemnice Różańca ... Każda z czterech części Pełnej Modlitwy Różańcowej składa się z 5 Tajemnic : Tajemnica Radosna 1.Zwiastowanie Maryi, iż jest matką Syna Bożego. 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety. 3. Narodzenie Pana Jezusa. 4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni. 5. Odnalezienie Pana Jezusa wśród uczonych w świątyni.

7 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
Tajemnica Światła 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. 2. Objawienie Siebie na weselu w Kanie. 3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. 4. Przemienienie na górze Tabor. 5. Ustanowienie Eucharystii.

8 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym (Ogrójcu).
Tajemnica Bolesna 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym (Ogrójcu). 2. Biczowanie Pana Jezusa. 3. Ukoronowanie koroną z cierni. 4. Dźwiganie krzyża przez Pana Jezusa. 5. Śmierć na krzyżu.

9 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa. 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa.
Tajemnica Chwalebna 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa. 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa. 3. Zesłanie Ducha Świętego. 4. Wniebowzięcie Maryi. Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

10

11 Koniec


Pobierz ppt "Rózaniec Mela Sieczkowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google