Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RÓŻANIEC. CO TO JEST RÓŻANIEC Różaniec to głęboka modlitwa.Odmawjając różaniec oddajemy wszystkie nasze sprawy w ręce Maryi, a Ona zanosi je do Jezusa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RÓŻANIEC. CO TO JEST RÓŻANIEC Różaniec to głęboka modlitwa.Odmawjając różaniec oddajemy wszystkie nasze sprawy w ręce Maryi, a Ona zanosi je do Jezusa."— Zapis prezentacji:

1 RÓŻANIEC

2 CO TO JEST RÓŻANIEC Różaniec to głęboka modlitwa.Odmawjając różaniec oddajemy wszystkie nasze sprawy w ręce Maryi, a Ona zanosi je do Jezusa. W różańcu rozważamy także tajemnice naszego zbawienia. W różańcu rozważamy także tajemnice naszego zbawienia - całą historię Jezusa, od Zwiastowania, poprzez Jego ziemskie życie oraz mękę i śmierć, aż po Zmartwychwstanie i prawdy o niebie.

3 CO NAM DAJE RÓŻANIEC Różaniec daje nam bliski kontakt z Maryją. Możemy powierzać jej swe prośby,a Ona zaniesie je do Jezusa. Różaniec może nas wyciszyć,uspokoić,może dać nam poczucie bezpieczeństwa.

4 TAJEMNICE Różaniec składa się z czterech tajemnic TAJEMNICE RADOSNE odmawiane w poniedziałek i sobotę TAJEMNICE ŚWIATŁA odmawiane w czwartek TAJEMNICE BOLESNE odmawiane we wtorek i piątek. TAJEMNICE CHWALEBNE odmawiane w środę i niedzielę.

5 TAJEMNICE RADOSNE Zwiastowanie Nawiedzenie Narodziny Ofiarowanie Odnalezienie Jezusa

6 TAJEMNICE ŚWIATŁA Chrzest Wesele w Kanie Nauczanie Przemienienie Ustanowienie Eucharystii

7 TAJEMNICE BOLESNE Modlitwa w Ogrójcu Biczowanie Cierniem Droga Ukoronowanie krzyżowa Ukrzyżowanie

8 TAJEMNICE CHWALEBNE Zmartwychwstanie Wniebowstąpienie Zesłanie Ducha Św. Wniebowzięcie NMP Ukoronowanie Zesłanie Ducha Św. Wniebowzięcie NMP Ukoronowanie

9 PRZYGOTOWAŁA AGATA WYSZYŃSKA


Pobierz ppt "RÓŻANIEC. CO TO JEST RÓŻANIEC Różaniec to głęboka modlitwa.Odmawjając różaniec oddajemy wszystkie nasze sprawy w ręce Maryi, a Ona zanosi je do Jezusa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google